• Wokół Jeziora Sławianowskiego Wielkiego

  Wiosna już na dobre rozgościła się za naszymi oknami, więc postanowiliśmy reaktywować szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze. 11 kwietnia, przy pięknej pogodzie, wyruszyliśmy w ok. 25 kilometrową trasę. Już o godz. 9.00 spotkaliśmy się pod budynkiem szkoły, by w 17 – osobowym składzie udać się w kierunku Walentynowa. Tam mieliśmy pierwszy postój, w czasie którego szukaliśmy oznak wiosny, poznaliśmy podstawowe informacje o tym pięknym jeziorze, a także mogliśmy poszukać na mapie kolejnych odcinków naszej trasy.  Zobaczyliśmy, że przed nami dość długi i chyba wcale niełatwy fragment  drogi, ale pomimo tego z chęcią ruszyliśmy do przodu. Po drodze mogliśmy podziwiać przydrożne kapliczki, a także szachulcowy kościół pw. Św. Jakuba w Sławianowie.  Podziwialiśmy też dzwon , który wrócił z Niemiec w 2005 r. Tam też w pobliskiej szkole mieliśmy przerwę śniadaniową, gdzie spałaszowaliśmy   pyszne smakołyki przygotowane  przez mamy,  i bawiliśmy się na placu zabaw. Kolejnym punktem był most w Bługowie, na którym mogliśmy obejrzeć drogę, którą przebyliśmy. Patrząc na prawą stronę jeziora, widzieliśmy niewielkie jeziorko, a po spojrzeniu w lewo zobaczyliśmy ogromny zbiornik wodny.  Nieopodal tego miejsca zeszliśmy też nad jezioro i spotkaliśmy panów łowiących ryby – od nich dowiedzieliśmy się, że możemy spotkać tam płocie i inne gatunki ryb. Ale to nie był koniec naszej wycieczki. Po przejechaniu ok. 6 km dotarliśmy do Wiktorówka – tam nasi opiekunowie rozpalili ognisko i mogliśmy delektować się pysznymi kiełbaskami, pograć w piłkę czy po prostu pogadać. Na końcu czekał nas jeszcze quiz dotyczący całej naszej wyprawy – okazało się, że dowiedzieliśmy się wielu rzeczy! Najwięcej udało się zapamiętać Martynie Dei  i Joli Gardeckiej z kl. V a. Pozostali uczestnicy otrzymali na pocieszenie cukierki. Ostatnim punktem była plaża koło OSP w Wiktorówku – tam zobaczyliśmy po drugiej stronie miejsce naszego pierwszego postoju, a także zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Zmęczeni, ale pełni radości wróciliśmy do Łobżenicy. Czekamy jednak z niecierpliwością na kolejny wyjazd!

        Członkowie Koła Turystyczno – Krajoznawczego

 • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Tekstów w Języku Obcym

  „Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.”

  Antoni Czechow

  Doskonalenie umiejętności językowych, radość i dobrze spędzony czas – tak w kilku słowach można opisać Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Tekstów w Języku Obcym, który odbył się 8 kwietnia 2015 roku. Inicjatorami przedsięwzięcia  były pani Beata Tomala i pani Zofia Łapińska. Do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów klas piątych, których zadaniem było przeczytanie 2 tekstów w języku angielskim i języku niemieckim. Poziom prezentowany przez dzieci był bardzo wysoki, jury w składzie pani Karolina Piotrowska i pani Karlina Bąk wyłoniło zwycięzców. Zaszczytne pierwsze miejsce zajął Adrian Łassa, a drugie Patryk Blechacz. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Jolanta Gardecka, a wyróżnienie otrzymała Martyna Deja. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Łobżenicy.

  Z. Łapińska

  B. Tomala

   

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

  Dnia 19 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, którego celem jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych. 12 naszych zdolnych matematyków z klas III-VI przez ponad godzinę  zmagało się z trudnymi zadaniami. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Hubert Dmochewicz i Szymon Ziarnik z klasy III a,  Maksymilian Balicki z kl. IV b, Marcel Grażewicz, Sebastian Jedliński, Sajmon Białas, Martyna Bryś z kl. V b, Hubert Rogowicz z kl. V c, Jakub Tomaszewski, Hubert Fąs z kl. VI a oraz Lidia Umińska i Adam Zawadzki z kl. VI c. Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do maja. Uczniów do konkursu przygotowała pani Jolanta Kubicka.

  Zofia Łapińska

 • Międzyszkolny Turniej Matematyczny


  10.04.2015r. przeprowadzono I Międzyszkolny Turniej Matematyczny. W turnieju wzięły udział dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Luchowie i Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy. Organizatorkami były pani Lucyna Operman i Marzena Dura. Ta forma konkursu matematycznego jest jednym z elementów projektu "Matematyka jest wszędzie", który realizuje szkoła w Łobżenicy. Dlatego w czasie turnieju nie zabrakło innych form propagujących matematykę wśród uczniów. Uczniowie śpiewali, tańczyli tworzyli hasła matematyczne ale także zapoznawali się z ciekawostkami matematycznymi. Zarówno drużyny jak i publiczność wykazała się dobrą znajomością pojęć matematycznych. Jak w każdym turnieju wyłoniono zwycięzców. Po podliczeniu punktów komisja w składzie: Renata Grochowska, Jadwiga Szuszkiewicz oraz Danuta Kowalska, ogłosiła Szkołę Podstawową w Łobżenicy najlepszą drużyną turnieju. Wszyscy z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły, aby znów uczyć się... matematyki.

   

 • Misterium Męki Pańskiej w teatrze cieni.


  Okres Wielkiego Postu w pełni. W wielu parafiach w tym czasie odbywają się rekolekcje wielkopostne. A wolontariusze Szkolnego Koła Caritas chcąc pomóc uczniom naszej szkoły jeszcze głębiej wniknąć w tajemnicę Męki i śmierci Pana Jezusa, postanowili przedstawić w okresie Wielkiego Tygodnia  te wydarzenia w teatrze cieni. Dzieci wcieliły się w postacie autentycznego wydarzenia sprzed 2000  lat Teatr cieni w ciekawy sposób ukazuje, coś widocznego a zarazem nieuchwytnego, o mglistych nieco konturach, ale aktualnej treści, która podkreśla mękę Pana Jezusa, którą cierpi w czasie drogi krzyżowej.  
  Prezentowany przez artystów występ był uzupełniony odpowiadającym danej chwili podkładem muzycznym. Misterium, jak się mogło przekonać już spore grono widzów, mocno przemawia do wyobraźni i serca. Wspaniale wprowadza w przeżywanie tajemnicy męki i śmierci Chrystusa, którą podjął dla naszego zbawienia.
                                                                                                   Bernadeta  Badura
                                                                                                   Mariola  Rogowicz

 • Bajkowa noc w bibliotece

   „Bajkowa noc w bibliotece”, w której brali udział wolontariusze Szkolnego  Koła Caritas rozpoczęła się 13 lutego o godz.  18:00, a zakończyła się 14  lutego  o godzinie 9:00. Na godzinę 18:00 przybyło 13 dzieci.  Każde z nich zaopatrzone było w  śpiwór i poduszkę, które zostały przez nie pieczołowicie rozłożone na  podłodze i pozwoliły na wygodne uczestnictwo w zajęciach. Na początku  wszyscy zjedliśmy kolację, by dosłownie za chwilę prezentować wcześniej  przygotowany fragment książki. Celem było zachęcenie dzieci  do  czytelnictwa.Następnym punktem naszej bibliotecznej nocy była projekcja filmu  animowanego. Po filmie wolontariusze zabrali  się do kolejnych atrakcji  tj. „coś  miłego dla każdego”,  której towarzyszyły gry i zabawy  integrujące grupę. Po północy przyszedł czas na sen. W sobotę, o godzinie 8:00 rano wszyscy  zasiedliśmy do wspólnego śniadania. O godzinie 9:00 pojawili się pierwsi  rodzice. Dzieci opuszczały bibliotekę zmęczone, a zarazem szczęśliwe i  nasycone niesamowitymi wrażeniami. Mali czytelnicy przekonali się, że  świat książki i bajek może być niezwykle ciekawy. Gwarantujemy,  że ta noc nie była ostatnią spędzoną w bibliotece, bowiem spotkanie było sympatyczne  i tak pełne wrażeń, że nie sposób nie zorganizować go po raz kolejny.

                                                                                 Bernadeta  Badura
                                                                                 Mariola  Rogowicz

   

 • Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
  przepełnionych radością, miłością i wiarą.
  Niech Wielkanoc przyniesie Wam spokój i radość
  z nadchodzącej wiosny.
  Pogody ducha i radości,
  z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
  oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa,
  w gronie najbliższej rodziny.
  Wesołego Alleluja!

 • Jajko Wielkanocne

  30 marca 2015 roku przedstawiciele łobżenickiej podstawówki gościli w Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego konkursu plastycznego pt. „Jajko Wielkanocne”.  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań artystycznych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Marta Kowalska z kl. II b, Dawid Iwanek z kl. V c, Agata Siuda z kl. VI b i Jagoda Stuba z kl. VI c. Koordynatorem tego konkursu w naszej szkole była pani Leonarda Sürig. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zofia Łapińska

 • Wielkanocna Zbiórka Żywności

  13 marca 2015 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Łobżenicy pod opieką pani Marioli Rogowicz i pani Bernadety Badura aktywnie włączyli się w przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Uczniów łobżenickiej podstawówki można było spotkać w sklepach: Smakosz, Lewiatan, Irena i Małgorzata. Z dobrym humorem i uśmiechem na twarzy uczniowie zachęcali klientów sklepów do wsparcia osób w trudnej sytuacji. Wolontariusze zebrali 333 kg żywności, z czego przygotowano 21 paczek dla rodzin najuboższych i wielodzietnych. Dzięki ludziom dobrego serca i zaangażowaniu uczniów naszej szkoły wiele rodzin z naszej gminy mogło godnie przeżyć radosne Święta Wielkanocne.

 • Uwaga szóstoklasiści

  Już niedługo sprawdzian. Życzymy Wam powodzenia!

  Przeczytajcie!

  http://www.cke.edu.pl/images/_SPRAWDZIAN/Aktualnosci/20150324_Sprawdzian_2015_List_do_szostoklasistow.pdf

   

 • Konkurs „Ekologia w matematyce”

           W naszej szkole realizujemy Szkolny Projekt Edukacyjny - Matematyka jest wszędzie. W związku z tym działaniem uczniowie klas V mieli możliwość wzięcia udziału w matematycznym pojedynku. Tym razem jednak musieli też wykazać się wiedzą dotyczącą ekologii. Dnia 23 marca na siódmej godzinie lekcyjnej nasi piątoklasiści zmagali się z 20 trudnymi pytaniami - mieli na to tylko 45 minut. Najlepsze miejsce zajęła Martyna Deja, zaraz za nią uplasowała się Jolanta Gardecka (uczennice kl. Va), a tuż za nimi był Szymon Senska (uczeń kl. V b). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Katarzyna Kaczmarek

 • SZKOLNY RACHMISTRZ

  W dniu 16.03.2015r. odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas piątych „SZKOLNY RACHMISTRZ”.

  W konkursie wzięło udział  7 uczniów.  Tytuł SZKOLNEGO RACHMISTRZA otrzymała Martyna Deja z klasy 5a.

  Gratulujemy!

  Wyniki:

  Lp.

  Nazwisko i imię

  klasa

  Liczba pkt.

  1

  DEJA MARTYNA

  5A

  9

  2

  BLECHACZ PATRYK

  5B

  7

  3

  GARDECKA JOLANTA

  5A

  7

  4

  KAŁECKA OLIWIA

  5C

  4

  5

  SENSKA SZYMON

  5B

  4

  6

  KUFEL WOJCIECH

  5C

  3

  7

  SKIERA WERONIKA

  5C

  3

 • Konkurs "W matematycznej krainie"

  Dnia 26 listopada 2014r. szesnaścioro chętnych uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy wzięło udział
  w konkursie na napisanie najciekawszego opowiadania na temat „W matematycznej krainie”. Zadanie to było realizacją założeń rocznego Szkolnego Projektu Edukacyjnego- Matematyka jest wszędzie.

   Różnorodność realizacji tematu po raz kolejny potwierdziła, iż tematy, które dają dzieciom nieograniczone możliwości interpretacji, cieszą się wśród naszych uczniów dużą sympatią. Każda z prac konkursowych miała swój oryginalny urok i czar. Wystarczy spojrzeć na poruszaną przez dzieci tematykę przewodnią, by dojrzeć bogactwo dziecięcej wyobraźni.

   

  Uczniowie klasy Va napisali opowiadania:

  Alicja Drewka –     „O dziewczynce Ali, która nie wiedziała czy pomnożyć, czy podzielić.”

  Jolanta Gardecka – „O ucieczce cyferek ze świata realnego do fantastycznej krainy Matemolandii.”

  Malwina Klapa –    „O królu Tysiącu i jego najmłodszej córce Szóstce.”

  Bartosz Marlewski –„O niesfornym chłopcu imieniem Kółko.”

  Anna  Nadskakuła – „O życiu w Cyferkowie i relacjach między liczbami parzystymi
  i nieparzystymi.”

  Mateusz Siuda – „O poszukiwaniach porwanej córki króla Prostokąta.”

   

  Uczniowie klasy Vb napisali prace:

  Patryk Blechacz – „O perypetiach cyfry Cztery w mieście Cyfrbżenica.”

  Agata Ciepłuch – „O przyjęciu urodzinowym Jedynki.”

  Sebastian Jedliński – „O przygodach pana Tysiąc Pięćdziesiąt Dwa.”

  Szymon Senska – „O pobycie Tomka w krainie Matematykolandii i przyjaźni
   z Liczebnikami.”

  Maja Trempała – „O zakupach Anny i grze w Chińczyka.”

  Antoni Walasiak – „O złupieniu krainy Matelandii przez królestwo Mnożolandii
  oraz o dzielnym drwalu Pięćtrku.”

   

  Uczennice klasy Vc napisały opowiadania:

  Oliwia Bruska – „O królu Osiemku i królowej Trójeczce.”

  Oliwia Kałecka – „O literkach – dinozaurach.”  

  Weronika Skiera – „O cudownej krainie Liczb i Figur Geometrycznych.”

   

  Decyzją Komisji oceniającej w składzie p. Beata Tomala, p. Marta Konsztowicz, p.Ewelina Wojciechowska, zwycięzcą konkursu na najciekawsze opowiadanie został uczeń klasy Vb Marcel Grażewicz, który napisał pracę konkursową:

   

  „O pouczającej przygodzie w krainie Liczbolandii”.

   

    Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Zaraz, zaraz…,
  to za blisko! Za siedemdziesięcioma lasami i siedemdziesięcioma górami żyły sobie cyfry
  i liczby: od jeden do…- tak naprawdę nie wiadomo ilu. Żyło im się wręcz wspaniale! Każda liczba specjalizowała się w innej dziedzinie, a zarazem każda z nich wykonywała każdą czynność tyle razy, jak miała na imię.

    Pewnego dnia, nie wiadomo nawet dokładnie skąd i kiedy, pojawiła się w tej matematycznej krainie nowa postać o imieniu Zero. Zgodnie z zasadą, że w krainie każdy robił tyle, jak miał na imię, Zero nic nie robiło. Całymi dniami leżało na hamaku, popijało lemoniadę i co gorsza - to inne liczby musiały mu dawać pić, bujać go. Liczby w końcu się zbuntowały i wyrzuciły Zero ze swojej krainy, lecz później miały z tego powodu wyrzuty sumienia. Zero zaś błąkało się po lasach, górach, aż w końcu trafiło do drewnianej chatki.
  Po cichutku podeszło, otworzyło drzwi i zajrzało do środka. Wewnątrz zobaczyło stół, kominek z rozpalonym ogniem, łóżko, fotel, jedzenie - jednym słowem wszystko, co do życia potrzebne. Z racji tego, że długo się błąkało, było bardzo głodne i spragnione, od razu zabrało się za jedzenie i picie. Następnie usiadło w fotelu i zasnęło.

    Inne cyfry i liczby z matematycznej krainy szukały Zera prawie wszędzie, lecz nigdzie nie mogły go znaleźć. Było tak dlatego, że tajemnicza chatka pokazywała się tylko tym, którzy jej potrzebowali, a skoro liczby miały wszystko, to im się nie ukazała. Liczby szukały Zera nawet w innych bajkach, nawet wyszły z opowiadania, lecz wszystko to na nic. Zero żyło sobie w dostatku i szczęściu, a liczby w smutku i z wyrzutami sumienia.

    Pewnego dnia Zero oddaliło się od chatki, w której mieszkało i w tajemniczy sposób spotkało się z pozostałymi cyframi i liczbami. Wszyscy się cieszyli i weselili, nawet urządzono ucztę na cześć Zera. Od tego czasu wszystko się zmieniło: liczby robiły tyle, co mogły, a Zero pomagało im we wszystkim. Przywódca liczb o imieniu Nieskończoność mianowało Zero ministrem krainy.

  W ten sposób zakończyła się moja opowieść. Dopiero teraz przypomniałem sobie,
  że przecież nie podałem nazwy krainy, w której rozegrały się te wydarzenia. - Była
  to Liczbolandia.

  Morał:” Nie rób drugiemu tego, czego później będziesz żałował.” J          

         Konkurs przeprowadziła oraz zrelacjonowała

  Ewelina Wojciechowska

   

 • ZMIANA PLANU

  Uwaga!

   Od 2.03.2015r. obowiązywać będzie nowy plan lekcji. Proszę  zapoznać się ze zmianami.

 • Bezpieczne Ferie

  PAMIĘTAJ:

  • Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
  • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
  • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
  • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
  • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
  • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
  • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
  • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
  • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
  • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
  • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
  • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
  • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

  Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

  Opracowano:
  w Wydziale ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji KGP

  źródło: http://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-prewencji-i-ruch/aktualnosci/50036,dok.html

   

 • Walentynki

  Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Walentynki już na dobre wpisały się w kalendarz imprez łobżenickiej podstawówki. W tym roku szkolnym uroczyście obchodziliśmy Święto Zakochanych dnia 13 lutego 2015 roku, a jego organizatorkami były pani Mariola Rogowicz i pani Zofia Łapińska.  Od samego rana mocniej biły serca, a dotychczas szare i ciemne barwy zamieniły się w ubrania w kolorze czerwonym. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem, jak co roku działała poczta walentynkowa, nad którą czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Jolanty Kubickiej. Część oficjalną Dnia Zakochanych poprowadzili uczniowie klasy VI c Jagoda Stuba i Michał Paulus, którzy po powitaniu wszystkich dzieci i nauczycieli zabrali nas w podróż w przeszłość i przedstawili rys historyczny tego święta. Następnie kółko teatralne zaprezentowało przedstawienie teatralne pt. „Roszpunka”. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Weronika Kowalska, a w pozostałych rolach wystąpili: żona- Weronika Kowalska, mąż –Piotr Konek, wiedźma – Monika Ziarnik, książę – Maksymilian Balicki, narratorzy: Amelia Brzezińska, Zuzanna Nosek i Aleksandra Lewandowska. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, za co otrzymały gromkie brawa. Oprawę muzyczną przedstawienia przygotowała pani Marta Konsztowicz wraz z zespołem „Wiolinki”. Kulminacyjnym momentem uroczystości było ogłoszenie wyników wyborów na Miss i Mistera naszej szkoły. Zaszczytne tytuły zdobyli uczniowie klasy VI a- Marta Lewicka i Łukasz Grzegorek. Na zakończenie odbył się quiz walentynowy, celem którego było sprawdzenie informacji na temat Święta Zakochanych. Cały dzień przebiegł w miłej i przyjemnej atmosferze.

 • Bale karnawałowe

  Bale karnawałowe to wspólna zabawa, oderwanie się na chwilę od codziennych obowiązków  i radość bycia z sobą. Swoje bale 9 i 10 lutego mieli uczniowie łobżenickiej podstawówki. W rytm skocznej muzyki podawanej przez pana Macieja Garczarka zgodnie pląsały obok siebie księżniczki, czarownice, piraci, kowboje oraz postacie z bajek i baśni. Stroje były barwne, estetycznie wykonane i oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Największą oryginalnością w przebraniu wykazali  się Patrycja Marciniak z kl. V b oraz Piotr i Paweł Smolarz z kl. IV b. Uczniowie chętnie angażowali się w  konkursy, a ich laureaci otrzymali słodkie upominki. Dzieci oprócz świetnej zabawy miały do dyspozycji pyszne ciasta i napoje przygotowane przez rodziców. Pod koniec balu wybrano króla i królową balu. Zostali nimi: Mateusz Senska z kl. VI a i Amelia Klapa z kl. IV c. Zabawa była przednia.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  10 lutego 2015 roku po raz jedenasty obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się do grona inicjatorów promujących przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Działania podejmowane w ramach tego dnia realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy akcji: pani Lucyna Operman i pani Jolanta Kubicka zwrócili uwagę na to, że każdy internauta ma prawo do korzystania z sieci w celu zdobywania informacji, wiedzy czy zabawy. Ponadto uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w sieci związanych z cyberprzemocą, kontaktami z nieznajomymi i ochroną danych osobowych poprzez prezentację krótkich filmików, kreskówek i zabaw edukacyjnych.

 • SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁOBŻENICY

  Dnia 3 lutego 2015 r. zainaugurowaliśmy cykl spotkań z Absolwentami NASZEJ SZKOŁY. Działamy w ramach projektu edukacyjnego, którego celem jest poznanie losów zawodowych absolwentów, ich pasji oraz  zainteresowań. Organizatorem pierwszego spotkania byli uczniowie z kl. IV- VI  SP wraz z  opiekunami odpowiedzialnymi za realizację projektu: panią Lucyną Barabasz, panią Iwoną Wiśniewską oraz panią Barbarą Kopczyńską. Pierwszym gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością, był pan prof. dr hab. Leszek Teusz. Obecnie prof. L. Teusz mieszka w Poznaniu, gdzie jest pracownikiem Zakładu Literatury Staropolskiej i Oświecenia Instytutu Filologii Polskiej UAM. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych jest literatura i kultura staropolska, szczególnie epoki baroku oraz historia idei wieków dawnych.   Po powitaniu tak znakomitego gościa przez panią Dyrektor, wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację multimedialną przedstawioną przez uczennicę Martę Pufal. Tematem prezentacji były zmiany zachodzące w naszej szkole. Następnie głos zabrał Pan Profesor, który w intersujący sposób mówił
  o pierwszych latach nauki. Serdecznie wspominał nauczycieli, klasę, do której uczęszczał, a także podkreślał rolę wiadomości i umiejętności, jakie zdobył na początku swojej edukacji. Zwrócił uwagę na fakt, iż to one pomogły mu zdać maturę, ukończyć studia, zdobyć kolejne tytuły naukowe i otrzymać pracę, która dziś sprawia mu wiele satysfakcji i pozwala spełniać marzenia. Uczniowie z uwagą słuchali wspomnień gościa. Kolejna część spotkania skupiła się wokół miejsca pracy absolwenta. Wszyscy uczestnicy spotkania zapoznali się z prezentacją poświęconą Wydziałowi Uniwersytetu A. Mickiewicza  w Poznaniu. Następie uczniowie zadali gościowi serię pytań. Chcieli dowiedzieć się min. jakie były ulubione przedmioty Pana Prof., które umiejętności wyniesione z podstawówki przydały się Panu w dalszej edukacji i w życiu. Pytali również o pracowników szkoły. Chcieli wiedzieć,  czy Pan prof. udzielał się aktywnie, jako rodzic w szkolnej Radzie Rodziców. Druga część spotkania rozpoczęła się po krótkiej przerwie i wprowadziła uczniów w zagadnienia literatury, szczególnie zaś skupiając się na objaśnianiu systemu języka jako narzędzia komunikacji. Na wielu przykładach został przybliżony charakter metafory (przenośni) oraz porównania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentacji, zadając liczne pytania, dotyczące podejmowanej tematyki. Na zakończenie spotkania pan Leszek Teusz  podziękował za zaproszenie. Takie spotkania  są okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Czas je weryfikuje, dodaje blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie. Trudno bowiem, być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia,  nauczyło się podstawowych umiejętności edukacyjnych  - mówił prof. Leszek Teusz, absolwent szkoły. W imieniu uczniów i nauczycieli podziękowanie za przyjęte zaproszenie i spotkanie złożyła Marta Łańska, uczennica kl. IV B. Natomiast zaproszony gość wpisał się do „Złotej księgi”. Z pewnością spotkanie tak wyjątkowego Absolwenta uświadomiło wszystkim uczniom i ich opiekunom, że warto się uczyć i podążać w życiu za swoimi pasjami i zainteresowaniami. To pasja sprawia, że edukacja na kolejnych etapach kształcenia może okazać się przyjemnością, a nie  tylko przykrym obowiązkiem.

  Lucyna Barabasz

         

            

   

 • Harcerze dokarmiają zwierzęta

   26 stycznia i 2 lutego 2015 roku Drużyna Harcerska „Zawisza Niebiescy” zorganizowała akcję dokarmiania ptaków. Harcerze przygotowali  na zajęciach własnoręcznie zrobione karmniki z pokarmem i zawiesili je na drzewach w parku miejskim w Łobżenicy. Podczas dokarmiania ptaków harcerze uświadomili sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych , zimowych warunków. Jednocześnie była  to doskonała okazja do kształtowania  w sobie  poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na los zwierząt.

  Beata Tomala

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
  ul. Sikorskiego 3
  89-310 Łobżenica
 • (067)2860019

Galeria zdjęć