• „Surówka – smacznego!”

  26.09.2014r. w naszej szkole jak co roku realizowany był projekt „Surówka – smacznego!” Projekt miał na celu:

  • Kształtowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych
  • Samodzielne zapoznanie się uczniów z walorami odżywczymi wybranych warzyw i owoców
  • Wdrażanie do estetyki i higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków
  • Utrwalanie kulturalnego zachowania się uczniów przy stole
  • Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i  zdrowej rywalizacji

   

  Klasy 1-3 w tym roku przygotowywały smaczne a przede wszystkim zdrowe kanapki. Dzieci wykazały się wyjątkową pomysłowością i samodzielnością. Wybór klasy, która najlepiej wykonała swoje zadanie okazał się wyjątkowo trudny. W czasie oceny komisja brała pod uwagę :

  • Estetykę i higienę podania
  • Pomysłowość
  • Przygotowanie stołu
  • Kulturę zachowania się przy stole
  • Wartość odżywcza

   

  Po długich obradach zdecydowano, że pierwsze miejsce zajęła klasa 2a, drugie miejsce klasa 3b a trzecie klasa 1c.

  Uczniowie klas starszych tradycyjnie przygotowywali surówki.

  Każda klasa podzielona została na cztery grupy. Surówkę wykonywała wyłącznie
  z podanych w tabeli składników. W każdej klasie uczniowie przygotowywali produkty, podaną potrawę, stół oraz wykonywali zadania teoretyczne. Każda grupa była oceniana. Punkty zdobyte przez grupy w jednej klasie
  i były sumowane a najlepsza klasa otrzyma dyplom.

  W czasie oceny komisja brała pod uwagę :

  • Estetykę i higienę podania
  • Pomysłowość
  • Przygotowanie stołu
  • Kulturę zachowania się przy stole

   

  Pierwsze miejsce zajęła klasa 6a, drugie 5b a trzecie 6b.

  Ponadto każda klasa przygotowywała wystrój  sali oraz korytarza przy swojej klasie zgodnie z wylosowanym warzywem lub owocem:

  KLASA IVA- JABŁKO

  KLASA IVB- MARCHEW

  KLASA IVC- BURACZEK

  KLASA VA- OGÓREK

  KLASA VB- POMIDOR

  KLASA VC- KAPUSTA

  KLASA VIA-PAPRYKA

  KLASA VIB- PIETRUSZKA

  KLASA VIC- POMIDOR

  organizatorzy:

  Lucyna Operman

  Anna Tymczak

 • "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

  26.09.2014r. IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września, który w tym roku przypada na 26 dzień miesiąca.
  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

  Rozpoczęliśmy apelem, na którym pani Dyrektor przywitała wszystkich uczestników
  i otworzyła IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Pani Lucyna Operman- koordynator akcji wyjaśniła jej przebieg.

  Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają", dlatego uczniowie zaprosili swoich rodziców na mały „egzamin”. Dorośli chętnie i z uśmiechem podjęli to wyzwanie. Jak się okazało doskonale pamiętają tabliczkę mnożenia. Wszyscy śpiewająco zdali egzamin i otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz legitymację potwierdzającą  swoją wiedzę. 

  Po apelu wszystkie klasy przygotowały plakaty związanez tabliczką mnożenia.

  Drugim etapem były pisemne egzaminy dla klas 4-6. Nad ich przebiegiem czuwały komisje, w których skład weszli uczniowie z klas młodszych. Każdy uczeń, który zdał egzamin również otrzymał legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia.

  Po egzaminie klasy spotkały się na boisku szkolnym gdzie odbyły się rozgrywki międzyklasowe. Klasy czwarte uczestniczyły w grze „Mały piłkarz”, w której trzeba było wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia ale również celnością strzałów do bramki. W wyniku zdrowej rywalizacji najlepszą okazała się klasa 4a.

  Klasy piąte brały udział w grze „Królowa skakanki”. Najlepszy wynik „wyskakała” sobie klasa 5a.

  Klasy szóste głowiły się nad łamigłówkami. Ze względu na wyrównany poziom  nie udało się wyłonić najlepszej klasy. Wszystkim gratulujemy!

  Trzeba przyznać, że wszyscy bawili się wyśmienicie łącząc naukę i zabawę.

  Koordynator

  Lucyna Operman

 • Powiatowe Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

  Dnia 22 września 2014 roku w Dziembówku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Biegach  Przełajowych w sześciu kategoriach dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Organizatorami zawodów byli: Wojewódzkie i Powiatowe Zrzeszenie LZS, Urząd Gminy Kaczory oraz miejscowe sołectwo. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszej szkoły, zajmując I miejsce w łącznej klasyfikacji dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt rocznik 2002 Milena Siuda z klasy VI a zajęła III miejsce. Z kolei w kategorii chłopców rocznik 2004 Błażej Dróbka z klasy IV a zajął I miejsce, a jego kolega Jakub Gruenwald II . Ponadto w kategorii chłopców rocznik 2003 Dawid Iwanek z klasy V a uplasował się na  II miejscu, a Kacper Garczarek na III (rocznik 2002). Uczniów do zawodów przygotowała pani Lucyna Iwanek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  Zofia Łapińska

 • Zawisza Niebiescy

  Czuj! Czuj! Czuwaj!

  Dnia 20 września zastęp harcerski „Zawisza Niebiescy”  ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy, w składzie Aleksandra Skrzypczyńska, Marta Lewicka, Tomasz Stuba, Amelia Klapa, Julia Jarka i Piotr Arndt, uczestniczył w pikniku z okazji harcerskiego Startu.   Organizatorem imprezy była 6 drużyna harcerska „Sokoły” im. Franciszka Muracha przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji między innymi: turniej piłki nożnej, bieg miejski, pokaz ratownictwa medycznego, gry, konkursy i zabawy.  Nasz zastęp pod opieką pani Beaty Tomala uczestniczył w turnieju i zajął czwarte miejsce w kategorii drużyn harcerskich.  Z kolei Piotr Arndt został uhonorowany mianem „Najlepszego bramkarza”  turnieju.  Drużyny harcerskie miały okazję miło i przyjemnie spędzić sobotnie popołudnie na świeżym powietrzu, a także poznać się lepiej i wykazać się umiejętnościami fizycznymi.

  Tekst - Zofia Łapińska i Beata Tomala

  Zdjęcia -Beata Tomala

   

   

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Wzorem lat ubiegłych  uczniowie łobżenickiej podstawówki dnia  19 września, uczestniczyli w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów,  a także kształtowanie nawyków ekologicznych. Dzieci  pod opieką wychowawców, zaopatrzeni w worki i rękawiczki ruszyły porządkować teren szkoły i przyległe ulice. Sprawne ręce naszych wychowanków zadbały o ład i porządek w wyznaczonych miejscach. W nagrodę za wytrwałość i zaangażowanie w akcję uczniowie otrzymali słodkie upominki i napoje. Nad prawidłowym przebiegiem tego dnia czuwała pani Joanna Dombetzka – nauczyciel przyrody.

  Tekst: Zofia Łapińska

  Zdjęcia- Joanna Dombetzka

 • OLIMPIADA EKOLOGICZNA POWIATU PILSKIEGO

   

  OLIMPIADA EKOLOGICZNA POWIATU PILSKIEGO

  Dnia 9.09.2014 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XIV Olimpiady Ekologicznej Powiatu PilskiegoCelem Konkursu jest szerzenie idei ekologii i troski o środowisko naturalne wśród dzieci.  Test obejmował 25 pytań dotyczących ochrony przyrody, znajomości parków narodowych w Polsce, powiązań między organizmami oraz między organizmami a ich środowiskiem.

  Najlepiej test napisali i jednocześnie zakwalifikowali się do etapu gminnego:

  Kacper Kolas

  VI b

  19 punktów

  Natalia Pochowska

  VI c

  17 punktów

  Hubert Fąs

  VI a

  15 punktów

  Aleksandra Skrzypczyńska

  VIa

  14 punktów

  Michał Paulus

  VI c

  14 punktów

  Lidia Umińska

  VI c

  13 punktów

   

  Etap gminny odbędzie się 23.09 2014 r. podczas którego zostanie wyłonionych czterech laureatów, którzy reprezentować będą naszą gminę na szczeblu powiatowym.

  Joanna Dombetzka

 • „Z uśmiechem do szkoły”


  Dnia 14.09.2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łobżenicy, działający w Szkolnym Kole Caritas włączyli się w ogólnopolską akcję pt: „Z uśmiechem  do  szkoły”. Wolontariusze rozprowadzali cegiełki o nominałach 1zł. , 2 zł, 5 zł przy kościele parafialnym p/w Świętej Trójcy.
  Pieniądze w kwocie 155 zostaną przeznaczone na kupno książek dla dzieci  z rodzin, które potrzebują wsparcia. Wszystkim ofiarodawcom BÓG ZAPŁAĆ.
                                                                                                               Bernadeta  Badura
                                                                                                               Mariola  Rogowicz

 • Spotkanie adaptacyjne

  Rozpoczęcie edukacji szkolnej to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Aby pomóc dzieciom i rodzicom zmniejszyć stres i obawy przed rozpoczęciem edukacji szkolnej, 29 sierpnia odbyło się spotkanie adaptacyjne, podczas którego uczniowie klas pierwszych poznali swoich wychowawców, a także nowych kolegów i koleżanki. Podczas tych pierwszych godzin spędzonych w szkole dzieci spędziły miło i przyjemnie czas na wspólnych zabawach, pląsach i grach. Najmłodszym bardzo podobało się spotkanie. Mamy nadzieje, że ich entuzjazm nie minie, gdy na dobre rozpoczną naukę w szkole.

  Zofia Łapińska

 • Płonie ognisko...

   

  Blask ogniska, zapach pieczonych kiełbasek, dźwięk gitar, roześmiane twarze dzieci… - Już tych kilka słów wystarczy, by oddać nastrój spotkania uczniów klasy 4b  z rodzicami i wychowawcą klasy p. Eweliną Wojciechowską na wspólnym ognisku. Odbyło się ono 18 czerwca 2014 r. nad jeziorem w Luchowie, na terenie ośrodka wypoczynkowego „Malwa”.

  W oczekiwaniu na smażenie kiełbasek uczniowie rozegrali mecz w piłkę siatkową.    Po nim wszyscy zgromadzili się wokół ogniska, by wśród gwaru i śmiechu, upiec kiełbaski. Jak dobry zwyczaj głosi, na udanym ognisku nie powinno zabraknąć wspólnego śpiewu.  Bieszczadzki trakt, Naprzód lewa, prawa, Noc czerwcowa - to tylko niektóre z piosenek, jakie przy dźwiękach gitar uczennic: Wiktorii Szcześniak i Mai Trempały oraz Pani Katarzyny Koryckiej - Walasiak rozbrzmiewały tego pięknego, czerwcowego wieczora nad jeziorem w Luchowie.

  W przededniu zakończenia roku szkolnego 2013/2014, spotkanie to przyniosło wiele radości i upragnioną chwilę wytchnienia zarówno dzieciom, po roku wytężonej pracy, jak i rodzicom, po całorocznym zatroskaniu o to, by ich pociechy jak najlepiej wykorzystały czas nauki.

  Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za wspólnie spędzony czas. Szczególne słowa podziękowania kieruję do:

  Pani Kamili Ciepłuch za zorganizowanie spotkania, 

  Pana Adama Staszewskiego za drewno i rozpalenie ogniska,

  Pani Anny Nowak za upieczenie pysznych bułeczek,

  Pani Katarzyny Koryckiej- Walasiak za opiekę nad muzycznym akcentem spotkania.

   

  Wszyscy uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami i wychowawcą dziękują Panu Markowi Tomaszewskiemu za udostępnienie miejsca na ognisko oraz wszelką życzliwość.

   

           Ewelina Wojciechowska

   

 • Witaj szkoło:)


  Dnia 29.08.2014r. o godz. 10 odbyło się spotkanie uczniów klas 1 z wychowawcami. Każdy nauczyciel w przyporządkowanej klasie zorganizował zabawy integrujące klasę i pozwalające na bliższe poznanie się. Spotkanie zakończyło się o godzinie 12-tej. Elżbieta Blechacz.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 odbędzie się 1 września mszą św. o godzinie 9.00 w kościele św. Trójcy.

  (Obowiązuje odświętny strój szkolny.)
   

 • KONKURS PRZYODNICZO- ŁOWIECKI

  KONKURS PRZYODNICZO- ŁOWIECKI

   

  W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do konkursu przyrodniczo – łowieckiego orgaznizowanego przez koła łowiecki w okręgach PZŁ w Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile, Poznaniu pod patronatem Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego W Poznaniu.

  Celem konkursu było przybliżenie dzieciom problematyki łowieckiej oraz podniesienie wiedzy w sferze ekologii i ochrony środowiska.

  Myśliwymi z koła łowieckiego „Dzik” którzy pomagali nam w przedsięwzięciu byli Pan Eugeniusz Cerlak- burmistrz Łobżenicy oraz Pan Jerzy Jaruzal.  Zorganizowaliśmyi przeprowadziliśmy wiele akcji na terenie szkoły. Już z początkiem jesieni rozpoczęliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych, odbyło się kilka wyjazdów do lasu w celu ich dokarmiania, dzięki myśliwym poznaliśmy sygnały myśliwskie, uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu polowania „Hubertusie”, gościliśmy w muzeum łowiectwa Pana Henryka Stokłosy oraz w Centrum Edukacji Leśnej „Kalinka” w Pile, z naszej inicjatywy zawieszono budki lęgowe dla ptaków w parku miejskim, a także braliśmy udział w różnych konkursach o tematyce łowieckiej również na szczeblu gminnym. Na bieżąco społeczność szkolna mogła obserwować postępy działań konkursowych, które były prezentowane na stronie szkoły oraz na okolicznościowej gazetce ściennej.

  Dzięki naszej pracy, staraniom udało nam się zając III miejsce w okręgu. Dnia 7 września w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczo-łowieckiego. Zostaliśmy obdarowani nagrodami, dzieci odebrały puchar, aparat fotograficzny, piłki, książki o tematyce leśnej. Uczniowie mieli również możliwość skorzystania ze strzelnicy co okazało się dużą atrakcją wyjazdu. Satysfakcja z zajęcia III miejsca mobilizuje nas do dalszych przedsięwzięć, tym bardziej, że już nam wiadomo, że odbędzie się kolejna edycja tegoż konkursu.

   

  Joanna Dombetzka

  Marzena Bijowska

 • WAKACYJNE PRZESTROGI

    

  Jestem zdradliwa rzeka.
  Orzeźwienie w mej wodzie na ciebie czeka.
  Lecz podstępne są moje fale,
  którymi monotonnie o brzeg walę.
  Niebezpieczne dno moje,
  które czyha na zdrowie twoje.        

  Nie wchodź lepiej do mej wody.
  Gdzie indziej szukaj ochłody.

  Płynie w rzeczce woda, zimna, bystra, czysta –          

  tylko przy dorosłych z kąpieli korzystaj.

  W jeziorze miły kolego,
  kąp się pod okiem dorosłego.
  Najlepiej w miejscu dozwolonym i przez ratownika strzeżonym.
  Jeśli nie chcesz stracić zdrowia i urody 
  Zrób krótką rozgrzewkę, a potem skacz do wody.

  A  na plaży, tłum ludzi w słońcu się smaży.
  Wiedz o tym, że udar słoneczny jest niebezpieczny.
  Zatem pamiętaj mały zuchu,
  olejkiem się nasmaruj i opalaj się w ruchu.

  Gdy do lasu wkraczasz przyjacielu,
  musisz pamiętać o rzeczach wielu

  Nie zostawiaj po sobie śmieci! 
  Chyba już wiedzą o tym dzieci.

  Nie wolno ogniska palić, bo las się może zapalić.

  Nie niszcz drzew, nie łam krzaków.
  Nie płosz saren, nie męcz ślimaków.

  Pszczołę, czy wiewiórkę dotykaj oczami,
  A one mile wspominać będą spotkanie z wami.

  Kwiaty chronione niech pozostaną tam, gdzie rosną.
  Tam, gdzie płatki rozchyliły wiosną. 
  Bo w wazonie zaraz umierają.
  I nawet wspomnienia po sobie nie zostawiają.
  Żyj z przyrodą w zgodzie!
  Bo to dzisiaj jest w modzie.

  A ja powiem wam coś jeszcze.
  Nie wchodźcie w gęste trawy, bo tam są kleszcze. 
  Z łatwością wbijają się w skórę
  I w naszym organizmie czynią wielką awanturę.

  Urządzamy grzybobranie – jaka rada stąd wynika?

  gdy jakiegoś grzyba nie znasz nie wkładaj go do koszyka .   

  Jagody  nieznane gdy zobaczysz w borze nie zrywaj ,

  nie zjadaj,bo zatruć się możesz .

  Każdy lubi grzyby smażone, czy marynowane.
  Więc pamiętaj! Zbieraj tylko dobrze ci znane.
  Niszcząc trujące nie czyń sobie rozkoszy bo to pokarm dla leśnych smakoszy.

  Prawą stroną chodnika jedź młody bracie,
  bo karty rowerowej jeszcze nie macie.  
  Z dala od jezdni urządzajcie rowerowe zawody.
  Potem idźcie na truskawkowe lody.

  Będąc na wakacjach pamiętajcie, że bezpiecznie możemy przejść przez jezdnię    

  po pasach lub gdy zaświeci się zielone światło dla przechodniów.

  Gdy nie ma pasów ani świateł zatrzymujemy się na brzegu chodnika,

  spoglądamy w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Dopiero wtedy,

  gdy nie nadjeżdża żaden pojazd możemy przejść na drugą stronę drogi.

  Nie bawcie się na jezdni. To nie miejsce do zabawy!

  Jadąc samochodem, pamiętajcie o zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

  Nigdy nie odchodź z nieznajomymi. Jeśli obca osoba zaczepia cię  na ulicy,

  oddal się od niej i powiedz o tym rodzicom

  Pamiętajcie. Jeżdżąc na rowerze, dobrze jest zakładać kask rowerowy.

  Chroni on głowę przed urazem w razie upadku.

   

  Głowa nie jest od parady i służyć ci musI dalej,
  dbaj więc o nią i osłaniaj kiedy słońce
  pali.

  Gdy huczą grzmoty, szumi ulewa

  nie chroń się nigdy pod wysokie drzewa.

  Gdy w lesie, w polu, czy za domem,

  znajdziesz jakiś dziwny przedmiot zardzewiały          

  – nie dotykaj go! Śmierć niosą niewypały!

  Niech wasze wakacje będą udane.
  Bogate w przygody niezapomniane.
  Niech się spełnią wakacyjne marzenia.

  To są od lata gorące życzenia.

  http://bezpiecznewakacje.pl/

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/15

   

  Szkolny zestaw podręczników  na rok  2014/15

  w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej  w Łobżenicy

  Klasa

  Nr dop.

  Tytuł

  podręcznika

  Autor podręcznika

  Wydawnictwo

  Klasy I

  404/1/2011

  (sem. I)

  404/2/2011

  (sem. II)

  ‘’Elementarz XXI wieku.’’

  E. Hryszkiewicz, B. Stępień,

   J. Winiecka-Nowak

  Nowa Era

   

  67/2/2011

  ‘’New English Adventure’’ poziom 1

  Podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  T. Lochowski, Ch. Bruni,

   konsultacja

   M. Bogucka

  Pearson Longman

   

  33/11/2009

  ‘’Ich und du.’’kl.I

  podręcznik+ ćw.

  M. Kozubska,

  E. Krawczyk,

  L. Zastąpiło

  PWN

   

  AZ-1-01/10

  ‘’Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa’’ podręcznik + karta pracy

  Red. Ks. Jan Szpet,

  D.  Jackowiak

  Wydawnictwo Święty

   Wojciech

  Klasy II

  18/2/2009

  ’Elementarz XXI wieku.’’

  Hryszkiewicz, B. Stępień,

   J. Winiecka-Nowak

  Nowa Era

   

  67/3/2010

  ‘’English Adventure 2’’ podręcznik

  1. Worrall

  konsultacja M. Bogucka

  Pearson Longman

   

  33/11/2009

  ‘’Ich und du’’ kl. II

  podręcznik + ćw.

  M. Kozubska,

  E. Krawczyk,

  L. Zastąpiło

  PWN

   

  AZ-12-01/10-KR-1/11

  ,,Kochamy Pana Jezusa’’

  podręcznik

  Red. Ks. Jan Szpet,

  D.  Jackowiak

  Wydawnictwo Święty

   Wojciech

  Klasy III

  18/2/2009

  ‘”Wesoła szkoła
   i przyjaciele”

  Pakiet WSiP

  WSiP

   

  67/42010

  ‘’ English Adventure 3’’

  podręcznik 

  Anne Worrall

  konsultacja

  M.Bogucaka

  Pearson Longman

   

  33/11/2009

  ‘’Ich und du’’ kl. III

  podręcznik + ćw.

  M. Kozubska,

  E. Krawczyk,

  L. Zastąpiło

  PWN

   

  875/2004

  „Przyjmujemy Pana Jezusa”

  Red. Ks. Jan Szpet,

  D.  Jackowiak

  Wydawnictwo Święty

   Wojciech

  Klasy IV

  340/1/2011

  ,,Matematyka z plusem’’

  podręcznik + ćw.(część I, II, III)

  M.Dobrowolska, M. Jucewicz,

   P. Zarzycki

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

   

  445/1/2012

  Język polski 4 - ,, Między nami’’ podręcznik
  i zeszyt ćwiczeń

  (cz.I i II)

  1. Łuczak,

   A. Murdzek

   

  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

   

  471/1/2012

  ‘’Evolution plus 1’’

  Podręcznik + zeszyt cwiczeń

  N. Beare

  Macmillan

   

  336/1/2011

  Język niemiecki ,,Und so weiter’’

  podręcznik + ćw.

  M. Kozubska,

  E. Krawczyk,

  L. Zastąpiło

  PWN

   

  369/1/2011

  ‘’My i historia 4. Historia
  i społeczeństwo’’ podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  1. Olszewska

  W. Surdyk-Fertsch

  Wydawnictwo szkolne PWN

   

  554/1/2012

  ‘’Na tropach przyrody’’

  podręcznik +z.ćw.

  ( część I i II )

  M. Breun,

  W. Grejkowski M. Więckowski

  Nowa Era

   

  271/2010

  ‘’ Komputerowe opowieści’’ – podręcznik na

  3 lata (do nowej podstawy)

  M. Gługowski,

   J. Lipski

  Czarny kruk

   

  569/2012

  Muzyka

   ’’I gra muzyka’’ – podręcznik

  (od kl.IV-VI)

  M. Gromek

   G. Kilbach

  Nowa Era

   

  326/2011

  Plastyka

  ,,Do dzieła’’ podręcznik

  J. Lukas,

   K. Onak

  Nowa Era

   

  321/2/2012

  Zajęcia techniczne ,,Szkoła Podstawowa

  ( cz.I i II )

  C.Stanecka

  Cz.Stanecki

  Stan Pol

   

  AZ-21-01/10-PO-1/11

  Religia ,,Jestem Chrześcijaninem’’

  podręcznik

  Red. Ks. Jan Szpet,

  D.  Jackowiak

  Wydawnictwo Święty

   Wojciech

  Klasy V

  340/2/2013

  ‘’Matematyka
  z plusem’’

  podręcznik + ćw.

   (część I, II i  III)

  M.Dobrowolska, M. Jucewicz,

   P. Zarzycki

  M. Karpiński

  Gdańskie wydawnictwo oświatowe

   

  91/08

  Język polski ‘’Między nami’’ podręcznik +z.ćw. ( cz. I i II)

  1. Łuczak,

  A. Murdzek

  Gdańskie wydawnictwo oświatowe

   

  471/1/2012

  ‘’Evolution 1’’

  ( I półrocze )

  ‘’Evolution plus 2’’ ( II półrocze )

  Podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  N. Beare

  Macmillan

   

  336/2

  Język niemiecki ’’Und so weiter’’ kl. V podręcznik
  + ćwiczenia

  M. Kozubska,

  E. Krawczyk,

  L. Zastąpiło

  PWN

   

  307/03

  ‘’My i historia 5. Historia
  i społeczeństwo’’

  Podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  B.Olszewska

  W.Surdyk-Fertsch

  PWN

   

  554/1/2012

  ‘’Na tropach przyrody’’ podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  M. Breun,

  W. Grejkowski, M. Więckowski

  Nowa Era

   

  171/05

  ‘’Komputerowe opowieści’’ podręcznik z tamtego roku do końca klasy VI

  M. Gulgowski,

  J. Lipski

  Czarny kruk

   

  326/2011

  Plastyka ‘’Do dzieła’’ klasy 4-6

  J. Lukas,

   K. Onak

  Nowa Era

   

  321/2/2012

  Zajęcia techniczne dla klasy 4 - 6

   (część I i II )

   

  1. Stanecka,

  Cz. Stanecki

  Agencja wydawnicza

  Stan Pol

   

   

  Religia ‘’Wierzę
  w Boga’’

  podręcznik

  Red. Ks. Jan Szpet,

  D.  Jackowiak

  Wydawnictwo Święty

   Wojciech

  Klasy VI

  2001-6/08

  ‘’Matematyka
  z plusem’’ podręcznik + ćwiczenia

  (część I, II, III)

  M.Dobrowolska, Cz. Jucewicz

  Gdańskie wydawnictwo oświatowe

   

  245/03

  Język polski ‘’Między nami’’ podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  ( część I i II )

  1. Łuczak,
  1. Murdzek

  Gdańskie wydawnictwo oświatowe

   

   

  Język niemiecki ‘’Und so weiter’’ kl. VI podręcznik, zeszyt ćwiczeń

  M. Kozubska,

  E. Krawczyk,

  L. Zastąpiło

  PWN

   

   

  Język angielski ‘’Evolution 2’’ podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  N. Beare

  Macmillan

   

  12/05

  ‘’My i historia 6 Historia
  i społeczeństwo’’

  Podręcznik + zeszyt ćwiczeń

  B.Olszewska

  W.Surdyk-Fertsch

  PWN

   

   

  ‘’Na tropach przyrody’’ podręcznik + zeszyt ćwiczeń

   ( cz. I i II)

  M. Breun,

  W. Grejkowski, M. Więckowski

  Nowa Era

   

   

  ‘’Komputerowe opowieści’ podręcznik z ubiegłego roku

  M. Gulgowski,

  J. Lipski

  Czarny kruk

   

   

  Plastyka

  ‘’Do dzieła”

  od kl.IV – VI

  J. Lukas,

   K. Onak

  Nowa Era

   

   

  Zajęcia techniczne ‘’Szkoła Podstawowa 

  cz I  II,

  od kl. IV – VI

  1. Stanecka

  Cz. Stanecki

  Stan Pol

   

   

  Religia

  „Wierzę w Kościół”

  Red. Ks. Jan Szpet,

  D.  Jackowiak

  Wydawnictwo Święty

   Wojciech

   

   

   

 • PAMIĘTAJ CZŁOWIEKU MŁODY, PALENIE WYSZŁO Z MODY

  30 maja 2014r. nasza szkoła uczestniczyła w przemarszu ulicami miasta propagując zdrowy tryb życia. Na trasie uczniowie rozdawali ulotki uświadamiające szkodliwość palenia tytoniu.  Można było również podziwiać prace  konkursowe uczniów naszej gminy. W konkursie plastycznym trzecie miejsce zajęła Martyna Bryś z klasy IVb, wyróżnienia dostali:

  Piotr Konek klasa Va

  Oliwia Piasecka klasa VIb

  Hubert Czyżak klasa VIb.

  W konkursie literackim  nasza szkoła zajęła aż trzy pierwsze miejsca:

   I miejsce Weronika Klawiter klasa VIa

  II miejsce Jagoda Stuba klasa Vc

  III miejsce Julia Sawicka klasa VIa. Wszystkim lauretom serdecznie gratulujemy.

   

 • Mistrz Ortografii

   

  Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii rozstrzygnięty!

  Już od wczesnej wiosny 2014 roku w naszej szkole można było odczuć swego rodzaju „ortograficzną mobilizację”, a wszystko to za sprawą ogłoszonego przez polonistki p. Ewelinę Wojciechowską, p. Teresę Dróbkę, i p. Marzenę Bijowską Szkolnego Konkursu Ortograficznego, którego zwycięzca miał otrzymać zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy.

  Celem przeprowadzonego konkursu było uwrażliwienie na piękno ojczystego języka, zmobilizowanie wszystkich uczniów do systematycznej pracy i podniesienia poziomu swych umiejętności ortograficznych. Do zmagań ortograficznych została zaproszona cała społeczność szkolna klas 4 - 6, gdyż wszyscy uczniowie zostali objęci pierwszym etapem konkursu, jakim było napisanie dwóch dyktand na lekcjach języka polskiego. W ten sposób uczniowie z najmniejszą ilością popełnionych błędów zostali reprezentantami swych klas. Kolejnym etapem współzawodnictwa były zmagania na poziomie poszczególnych grup wiekowych oraz rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii klas czwartych, piątych i szóstych. I tak, do etapu finałowego zakwalifikowały się następujące osoby:

  Klasy czwarte: Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Martyna Deja z kl.4a

           II miejsce - Jolanta Gardecka z kl.4a

          III miejsce - Oliwia Kałecka z kl.4c

  Klasy piąte: Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Aurelia Sass z kl.5c

       II miejsce - Dominika Biniak z kl.5a

      III miejsce - Weronika Smętek z kl.5a

  Klasy szóste: Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła  Wiktoria Łączkowska z kl.6a 

          II miejsce - Weronika Klawiter z kl.6a

         III miejsce - Wiktoria Różyńska z kl.6b

  03 czerwca 2014r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy. Zwyciężczynią konkursu została uczennica kl. 5c - Aurelia Sass.

  Wszystkim, zarówno laureatom, jak i pozostałym uczestnikom, serdecznie gratulujemy! Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wręczenie laureatom nagród książkowych, ufundowanych przez Radę Rodziców, odbyło się podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2013/2014.

  Już dzisiaj serdecznie zachęcamy do dalszej, systematycznej pracy nad doskonaleniem umiejętności poprawnego pisania. Zapewniamy, że w nowym roku szkolnym będziemy kontynuować ortograficzne zabawy i łamigłówki na lekcjach języka polskiego, by następnie ponownie wybrać Mistrza Ortografii Szkoły roku szkolnego 2014/2015.  

           Ewelina Wojciechowska

 • IX TURNIEJ MIAST I GMIN POWIATU PILSKIEGO

  NASZA REPREZENTACJA SZKOLNA NAJLEPSZA

  W dniu 8 czerwca 2014 roku w Kruszewie odbył się IX TURNIEJ MIAST  I GMIN POWIATU PILSKIEGO, którego organizatorami byli:

  Starostwo Powiatowe w Pile, Gmina Ujście, Wiejski Dom Kultury w Kruszewie, Zarząd Miejsko-Gminny Ludowych Zespołów Sportowych  w Ujściu.

  Celem turnieju była między innymi  popularyzacja szeroko rozumianej kultury wśród mieszkańców powiatu pilskiego, jak również integracja mieszkańców gmin poprzez uczestnictwo w konkurencjach rekreacyjno-sportowych.

  W Turnieju każdą gminę mogli reprezentować wyłącznie mieszkańcy zameldowani na terenie danej gminy. Ponadto każda gmina  mogła wystawić maksymalnie 40 osobową reprezentację.

  Nasze miasto reprezentowało 20 dziewcząt z klas V a i b oraz V a i b  Szkoły Podstawowej w Łobżenicy w osobach:

   

  Klasa VI  a

  1.Weronika Klawiter

  2.Marta Budnik

  3. Marta Kochanczyk

  4. Wiktoria Ksobiech

  5.Kamila Korpal

  6.Emilia Mitek

  7.Julia Sawicka

  Klasa VI b

  1.Oliwia Gruenwald

  2.Klaudia Tomko

  3. Anita Kowalska

  4.Anna Posieczek

  5. Iwona Kowalska

  Klasa V a

  1.Milena Siuda

  2. Marta Lewicka

  3.Natalia Lega

  4.Weronika Smetek

  Klasa V b

  1.Agata Kowalska

  2.Agata Siuda

  3.Jagoda Gonigroszek

  4.Weronika Cybulska

   

  Dziewczynki uczestniczyły w konkurencji WIELKA SKAKANKA, w której okazały się bezkonkurencyjne zdobywając I miejsce. Wszystkie  otrzymały złote medale.

  Mistrzynie miały zaszczyt stanąć na podium na najwyższym stopniu

 • Bieg im.A.Graja


  Dziecieco mlodziezowy bieg im.A.Graja.Sukcesy naszych uczniow -II miejsce Konrad Gajdzinski z klasy 6a oraz III miejsce Bartosz Rettig z klasy 6a kat.chlopcow na dystansie 750m.W kategorii dziewczat IV miejsce Oliwia Gruenwald z klast 6 b.

  Lucyna Iwanek

 • Sukcesy Aleksandry

  Aleksandra Skrzypczyńska

  Uczennica  naszej szkoły z klasy V a .

  Aleksandra od 2008 roku trenuje karate.

  W roku 2013 w dniu 25 stycznia 2013 podczas pobytu na zimowym obozie sportowym w Zieleńcu organizowanym przez Klub Karate „Natian” w Pile Aleksandra zdobyła I i II miejsce w zawodach narciarsko-snowboardowych.

   

   

        

 • Sukcesy Julii

  Kolejne sukcesy Julii Wlazik .II miejsce w Mistrzostwach Złotowa w Plywaniu z okazji Dnia Dziecka 20014. -stylem kraulem  oraz II miejsce stylem grzbietowym.

  Lucyna Iwanek

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
  ul. Sikorskiego 3
  89-310 Łobżenica
 • (067)2860019

Galeria zdjęć