• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
  W naszej szkole co roku ten dzień również zostaje zaakcentowany. W tym dniu dzieci przychodzą do szkoły odświętnie ubrane, na  ubraniach mają przypięte serduszka ze swoim zdrobniałym imieniem.

  Podczas zajęć chodzi listonosz, który zbiera i roznosi „dobre wiadomości”. Uczniowie mogą skorzystać z okazji aby przeprosić, podziękować bądź pozdrowić swoich znajomych ze szkoły. W  tym dniu często używamy słów PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Dbamy o dobrą atmosferę w klasie i szkole. Pomagamy innym  i uśmiechamy się życzliwie.

  Przygotowana zostaje  gazetka na temat życzliwości zawierająca Kodeks Człowieka Życzliwego.
  W klasach przeprowadzamy wybory na najżyczliwszego:

  • ucznia
  • nauczyciela
  • pracownika szkoły

  Wyniki zostają zaprezentowane na stronie internetowej szkoły i w gazetce szkolnej.

  Organizujemy konkurs  na najciekawszy projekt orderu życzliwości. Gotowe prace zostają zaprezentowane a laureaci nagrodzeni na szkolnym apelu.

  Pamiętajcie, święto może trwać cały rok jeśli tylko zechcecie dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrym słowem.

 • Dzień Tolerancji

  Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi

  i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak

  o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka.„
  Jan Paweł II


   

  16 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tolerancji – dzień szacunku, akceptacji i uznania dla różnorodności kultur na świecie ,ale także niepełnosprawności. W naszej szkole Dzień Tolerancji wpisał się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Celem inicjatywy jest poruszyć w nas strunę wrażliwości, spojrzeć na innych z wyrozumiałością, a także nauczyć nas nie krzywdzić bliźniego słowem ani czynem. W tym roku szkolnym Dzień Tolerancji obchodzony był dnia 14 listopada 2014 roku w Centrum Profilaktyki Uzależnień w Łobżenicy, a jego organizatorkami były panie Mariola Rogowicz i Jolanta Kubicka. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli pensjonariusze z WTZ w Liszkowie, DPS-ów w Chlebnie i Dębnie wraz ze swoimi instruktorami. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Edward Starszak – przewodniczący rady miejskiej i dyrektor DPS-u w Chlebnie, pan Michał Daniel – pełnomocnik burmistrza do spraw profilaktyki uzależnień, pan Marek Połczyński – dyrektor GOOS-u oraz pani Irena Kachel – kierownik WTZ w Liszkowie. W pierwszej części spotkania kółko teatralne pod opieką pani Marioli Rogowicz i Zofii Łapińskiej przygotowało humorystyczne przedstawienie pt. „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi?”. W tytułowe postacie wcielili się Piotr Konek oraz Weronika Smętek. W pozostałych rolach wystąpili: narratorzy – Aleksandra Skrzypczyńska i Hubert Fąs, Baba Jaga albo Dziad – Marta Lewicka, żona-Dominika Biniak, drwal – Łukasz Surma, jagódki -Piotr Arndt, smok- Paweł Konek, kaktus-Jacek Tadych, wilk-Łukasz Grzegorek. Ale to nie koniec… Nadszedł czas na umiejętności artystyczne i muzyczne naszych gości, którzy jak zawsze nas nie zawiedli i przygotowali fantastyczne show. Publiczność nagrodziła wykonawców owacją na stojąco i gromkimi, długimi brawami. Obchody Dnia Tolerancji zakończyły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów oraz wspólną zabawą. Chwile spędzone w tak miłym towarzystwie na długo zapiszą się w pamięci uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Łobżenicy.

  Zofia Łapińska

   

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   

  12 listopada 2014 r. w tzw. „Kwadracie” uczniowie klas piątych i zespół wokalny przedstawili utwory związane z walką o niepodległość z elementami krajeńskimi. Zaprezentowano utwory Cypriana Kamila Norwida, Edmunda Osmańczyka, Ludwika Wiszniewskiego, Tadeusza Kubiaka
  i Fryderyka Chopina…

  Społeczność szkolna uczestniczyła w akademii poświęconej 96 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem państwa a zakończyliśmy Hymnem Krajny. Scenariusz i scenografię przygotował pan Krzysztof Poznań, oprawę muzyczną pani Marta Konsztowicz. Dziękuję nauczycielom, którzy pomogli w realizacji programu.

 • Dzień Niepodległości

  NIEPODLEGŁOŚĆ

  Spośród słów używanych nieczęsto,tłumnie dzisiaj na place wybiegło

  słowo piękne, jak honor i męstwo,
  słowo, które brzmi – niepodległość.
   
  Niepodległość to brąz na cokołach,
  lecz na co dzień – mówiąc po prostu
  polski dom
  , polski las, polska szkoła,
  polska władza i polski Kościół.
   
  Ono znaczy – bez strachu spać.
  Ono znaczy – spokojnie się budzić,
  kochać, śmiać się i pewnie trwać
  – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

  Marcin Wolski

  Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami:

  Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)

   
   
 • Jesienne Spotkanie z Poezją

    Jesień od zawsze była natchnieniem dla wielu poetów, kompozytorów, malarzy, twórców. Cieszy nas swym bogactwem barw i nasyceniem kolorów, rozpiętością emocji, jakimi  porusza struny naszych serc. Od beztroskiej radości, jaką wywołuje spacer po dywanie szeleszczących liści, czy widok soczyście uśmiechających się do nas jabłek do… jesiennej zadumy, pytającego o sens życia i istotę przemijania spojrzenia w bezkresną, zamgloną, jesienną dal… I brzmiące corocznie tak samo pięknie - nieśmiertelne, bo prawdziwe słowa Jana Twardowskiego Spieszmy się kochać ludzi…- Wszystko to, cały głęboki sens i urok jesieni  był inspiracją do zorganizowania przez nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy panie: Ewelinę Wojciechowską, Teresę Dróbkę i Mariolę Rogowicz Jesiennego Spotkania z Poezją. Odbyło się ono 6 listopada 2014 roku o godzinie 16.00 w sali Centrum Profilaktyki Uzależnień w Łobżenicy.

    W ramach Spotkania rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Jak nie kochać jesieni…” (T. Wywrocki). Piętnaściorga uczestników Konkursu, uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. KEN w Łobżenicy recytowało wiersze o jesieni autorów takich jak: Leopold Staff, Jan Brzechwa, Ewa Szelburg – Zarembina, Jerzy Liebert, Zofii Dąbrowskiej. W odpowiedni nastrój wprawiła wszystkich zgromadzonych gości oraz uczniów przygotowana jesienna scenografia: zapalone świece, szeleszczące, suche liście na scenie       i jesienne bukiety.

     Konkursowym recytacjom uważnie przysłuchiwała się Komisja Oceniająca, którą zaszczyciły swoją obecnością: p. Lucyna Barabasz, p. Ewa Kaczmarek, p. Małgorzata Szcześniak. Po zakończeniu części konkursowej jury wybrało się na obrady, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Czas wymiany spostrzeżeń, wrażeń         i refleksji, wywołanych nastrojem i atmosferą wieczoru, umiliły nastrojowe dźwięki poezji śpiewanej w wykonaniu Starego Dobrego Małżeństwa, Magdy Umer, Czesława Niemena         i Grażyny Łobaszewskiej.

    Ogłoszenie wyników Konkursu Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiktorówku - p. Ewa Kaczmarek poprzedziła słowami podkreślającymi istotę obcowania ze Słowem Poezji, które najpierw trzeba zrozumieć sercem, by dopiero przystąpić do trudnego zadania, jakim jest recytacja utworu poetyckiego. Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

  I miejsce – Patryk Blechacz kl.Vb

  II miejsce – Marta Łańska kl. IVb

  III miejsce – Weronika Smętek kl. VI a

  Wyróżnienie – Bartosz Budziewicz kl. IV b

  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe - tomiki poezji, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                Ewelina Wojciechowska

 • SKO

  29 października 2014 roku odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący Szkolną Kasę Oszczędności, a jego organizatorem była pani Zofia Łapińska. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do systematycznego oszczędzania, rozwijanie umiejętności plastycznych i rozpowszechnianie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów. W konkursie wzięło 9 uczniów klas II i III: Oliwia Gaca, Filip Rogowicz, Nikola Bruska, Zuzanna Grzybowska, Kacper Zdręka, Marta Pufal, Maja Lancucka, Eliza Laskowska, Wiktoria Kołodziej. Komisja w składzie: Iwona Wiśniewska, Elzbieta Blechacz, Anna Kloska przyznała następujące miejsca: I m-ce W. Kołodziej z klasy III a, II m-ce Filip Rogowicz z klasy II a, III m-ce Maja Lancucka z klasy II c, wyróżnienie – Kacper Zdręka z klasy II b. Nagrody zostaną ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Łobżenicy. Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratuluję.

  ,

   

  Zofia Łapińska

 • ŁOBŻENICA CZYTA DZIECIOM

  27 października miała miejsce X edycja akcji czytelniczej „Łobżenica czyta dzieciom”. Inspiracją do zorganizowania spotkania był  obchodzony 25 października Dzień Kundelka. Celem akcji było popularyzowanie głośnego czytania, rozwijanie języka , pamięci i wyobraźni dzieci oraz ćwiczenie koncentracji. W związku z Dniem Kundelka organizatorka akcji Mariola Rogowicz zaproponowała zaproszonym gościom do przeczytania książkę Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”. O pieskach dla uczniów klas I-III czytali: pani Katarzyna Korycka-Walasiak przewodnicząca Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz pan Leszek Glapiak - lekarz weterynarii. Pomimo, iż czytana książka już jakiś czas temu trafiła na półkę biblioteki szkolnej nasi goście odkryli na nowo przed dziećmi zabawne przygody pięciu szczeniąt. Przy okazji spotkania znacznie wzrosła wiedza łobżenickich uczniów o pracy weterynarza, a to za sprawą pana Leszka, który przyniósł ze sobą torbę wypełnioną różnymi akcesoriami weterynaryjnymi. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się prezentowanemu sprzętowi. Zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość z ochotą odpowiadał. Z kolei pani Katarzyna omówiła prezentację multimedialną „Jak dbamy o psa?” Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w jej wypowiedź dodając swoje doświadczeniai spostrzeżenia. Dzieci z pewnością tak interesujące spotkanie zapamiętają na długo, a rady gości co do opieki nad psem wezmą głęboko do serca i wcielą w życie codzienne. Mnie jako organizatora akcji cieszy fakt, iż jeszcze tego samego dnia wszystkie „Pięciopsiaczki” zostały wypożyczone z biblioteki szkolnej i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że to za sprawą pani Katarzyny i pana Leszka.

   

  Mariola Rogowicz

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość jest bardzo ważna, gdyż nauczycielowi-bibliotekarzowi zależy, aby pierwsza wypożyczona książka na długo została zapamiętana. W tym roku miała ona  miejsce dnia 28 października Specjalnie na tę okazję kółko teatralne pod opieką pani Marioli Rogowicz i Zofii Łapińskiej przygotowało inscenizację. W przedstawieniu wystąpili  uczniowie klas czwartych: Aleksandra Lewandowska – Koszałek Opałek, Weronika Kowalska -Pinokio, Maksymilian Balicki –Król Czytelnik, Aleksandra Łuczak – Królowa Książka, Monika Ziarnik, Amelia Brzezińska, Weronika Kowalska - krasnoludki.  Pierwszoklasiści w obecności starszych koleżanek i kolegów, wychowawczyni oraz pani dyrektor Renaty Grochowskiej i pani wicedyrektor Marzeny Bijowskiej uroczyście złożyli obietnice, że będą wiernymi przyjaciółmi biblioteki, będą szanować książki i o nie dbać.  Aby potwierdzić ważność ślubowania, dzieci odcisnęły swoje paluszki pod tekstem. Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników przez panią Mariolę Rogowicz przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka książką. Po złożonej przysiędze i uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładkę do książki. Kulminacyjnym punktem uroczystości była wizyta w szkolnej bibliotece, gdzie uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli książkę.

  Zofia Łapińska i Mariola Rogowicz

 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  27 października 2014 roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych, propagowanie kultury danego obszaru językowego oraz uświadomienie roli języków obcych w rozwijającej się Europie.  Organizatorkami imprezy szkolnej były nauczycielki języków obcych: pani Zofia Łapińska, pani Aleksandra Łubniewicz oraz pani Beata Tomala.  W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy V a i VI c w kilku scenkach zaprezentowali zalety znajomości języków obcych w życiu codziennym. Następnie udaliśmy się na „wycieczkę” do Anglii i Niemczech, podczas której poznaliśmy kilka ciekawych faktów na temat kultury, tradycji, historii, zabytków i samych mieszkańców tych krajów. W czasie programu artystycznego mogliśmy wysłuchać kilku znanych utworów zespołu The Beatles w wykonaniu uczniów pod opieką pani Marty Konsztowicz. Mile także zaskoczyli nas uczniowie pod opieką pani Joanny Nowicz , którzy zaprezentowali piosenkę w języku niemieckim „Bruder Jacob”. Ale to nie koniec emocji… Dziewięcioro uczestników przystąpiło do quizu kulturoznawczego na temat Anglii i Niemczech. Walka była zacięta, aż w końcu ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VI c: Michał Paulus, Adam Zawadzki i Natalia Pochowska, którzy wykazali się ogromną wiedzą.  Na drugim miejscu uplasowali się przedstawiciele klasy VI b w składzie: Kacper Kolas, Anna Łuczak i Michał Pikulik, a na trzecim miejscu uczniowie klasy VI a: Piotr Arndt, Milena Siuda, Dominika Biniak. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. W czasie obchodów Dnia Języków Obcych mogliśmy podziwiać stoiska, gdzie zaprezentowane zostały rekwizyty, stroje oraz specjały charakterystyczne dla danego państwa. Dzień Języków Obcych w naszej szkole stworzył możliwość nauki poprzez świetną zabawę. Z pewnością warto, aby wpisał się nas stałe do kalendarza imprez szkolnych.

  Zofia Łapińska

 • Drużyna harcerska

  Dnia 27 października 2014 r. zastęp harcerski „Zawisza Niebiescy” wraz z drużynową Beatą Tomala udał się na pobliski cmentarz w Łobżenicy, aby uporządkować zaniedbane groby. Harcerze wykazali się sumiennością podczas prac porządkowych oraz starali się zrozumieć jak ważny jest dzień „Wszystkich Świętych”, do którego się przygotowujemy.

   

  Beata Tomala

 • Caritas na cmentarzu

  Na cmentarzach można było  zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającej  się Uroczystości Wszystkich Świętych. Wiele osób odwiedzających swoich  bliskich sprzątało groby, zapalało znicze, stawiało kwiaty,by w ten sposób  oddać cześć swoim najbliższym, a także uczcić ich pamięć. Warto zwrócić uwagę, że wiele grobów na cmentarzach jest opuszczonych i  zaniedbanych. W związku z tym na cmentarzu parafialnym w Łobżenicy  wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. KEN wraz ze  swoimi opiekunami przyłączyli się do corocznej akcji porządkowania tych  grobów . Inicjatywa ta znalazła wielkie uznanie mieszkańców parafii.  Dzieci zapowiedziały, że to przedsięwzięcie znajdzie stałe miejsce w  kalendarzu wolontariatu.
  Bernadeta Badura
  Mariola Rogowicz

   

 • Uroczystość Wszystkich Świętych

  Znicze od wieków były symbolem wyjątkowym, magicznym, miały wiele znaczeń,  związane były ze śmiercią, a ogień w nich  palący się symbolizował życie,  pamięć o bliskich. Tradycyjnie dzieci naszej szkoły w okresie poprzedzającym Uroczystość  Wszystkich Świętych udały się na cmentarz parafialny, by zapalić znicze na  mogiłach Dyrektorów, Nauczycieli i Pracowników  szkoły. Nie mogły  zapomnieć również o tych, którzy walczyli o naszą wolność w czasie II  wojny światowej. Okazanie pamięci objawiło się  także modlitwą w ich  intencji.  Pamięć o tych którzy odeszli wyraża naszą łączność z nimi i  wiarę, że ich dusze trafią do raju. Są również wyrazem szacunku i oddania.
  Bernadeta Badura

 • Jesienne ognisko integracyjne kl. IV

  17 października 2014 r. uczniowie klas IV  wraz z wychowawcami panią Joanną Dombetzką, panią Beatą Tomala i panem Jerzym Wobszalem spędzili wspólnie czas przy ognisku.  Ognisko integracyjne to jedno z działań przygotowanego na początku roku szkolnego programu adaptacyjnego dla czwartoklasistów. Po zajęciach lekcyjnych udaliśmy się na ogródki działkowe, gdzie czekało na nas rozpalone już ognisko oraz przygotowany stół biesiadny z pyszną, upieczoną przez mamę Mateusza Papka, drożdżówką. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski,  które wszystkim smakowały. Posilenie i pełni energii rzuciliśmy się w wir zabawy na świeżym powietrzu. Nie obyło się również bez międzyklasowych konkurencji sportowych.  Była zabawa, radość, emocje i również deszcz, który nie zepsuł nam dobrego nastroju.  Po dwóch godzinach wróciliśmy do szkoły, skąd każdy z nas udał się do domu. Miłe spędzanie czasu na zabawach w gronie rówieśników sprzyja integracji zespołów klasowych oraz pogłębieniu znajomości i przyjaźni.

  Uczniowie klas IV wraz w wychowawcami  dziękują Panu Sewerynowi Papka – dziadkowi Mateusza z kl. IV c za rozpalenie ogniska, pomoc w pieczeniu kiełbasek. Natomiast pani Małgorzacie Papka za upieczenie pysznej drożdżówki.  Ważne jest dla dzieci i  nauczycieli zaangażowanie rodziców, są oni dla nas nieocenioną pomocą w każdym działaniu.

  J. Dombetzka, B. Tomala, J. Wobszal

 • Wieści z klasy Ia

  25. 09.2014r. odbyło się klasowe spotkanie uczniów z myśliwym. Dzieci dowiedziały się o ciekawych zwyczajach panujących wśród zwierząt, o sposobach ich dokarmiania i opieki.
  09.10. 2014r. - wyjście klasy do Izby muzealnej - uczniowie naszej klasy poznali niezwykle interesującą historię naszego miasta i gminy, poznali różne ciekawe pamiątki z dawnych lat.
  Ela Blechacz

 • WYCIECZKA DO BISKUPINA

  Pod hasłem "Dawno, dawniej, najdawniej" uczniowie klas IV i V zwiedzali różne miejsca.

  21 października 2014r. wyruszyli do Biskupina, zwiedzając po drodze Wenecję. Zobaczyli tam zabytkowe lokomotywy i wagoniki oraz słynny zamek "Diabła weneckiego".

  W Biskupinie swoją przygodę z historią uczniowie rozpoczeli projekcją filmu w Muzeum Archeologicznym. Przewodnik opowiedział o życiu w tej osadzie. Można było wczuć się w rolę mieszkańca Biskupina.

  W Marcinkowie Górnym znajduje się pomnik Leszka Białego. Uczniowie poznali historię jego życia i śmierci.

  Kolejnym punktem wycieczki był park dinozaurów w Rogowie "Zauroland", który jest największy w Europie. Po obejrzeniu wielkich i małych dinozaurów uczestnicy wycieczki udali się do "Przystani Biskupińskiej" na smaczny obiad.

  Zadowoleni, pełni wielu wrażeń uczniowie wrócili do Łobżenicy.

  Krzysztof Poznań

   

 • Wycieczka rowerowa

  Wycieczka rowerowa jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci i dorosłych. Dla uczniów klas szóstych okazała się prawdziwym   „strzałem w dziesiątkę”. Dnia 2 października 2014 roku w słoneczne, jesienne popołudnie bardzo liczna grupa szóstoklasistów pod opieką wychowawców i rodziców udała się na wycieczkę rowerową do Stanicy Myśliwskiej w Chlebnie. Tam na uczestników czekał pan Zenon Michalski – prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Łobżenicy oraz pan Jerzy Jaruzal, który zapoznał nas z tradycjami i zwyczajami łowieckimi oraz oprowadził nas po uroczej okolicy. Następnie rozpoczęliśmy wspólne biesiadowanie przy ognisku. Podczas tego spotkania nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Był mecz piłki nożnej, wyścigi klasowe w workach i kaloszach. Piękna pogoda, dobry humor i świetne towarzystwo sprawiły, że dzień ten na długo zapisze się w pamięci naszych wychowanków. Organizatorem i inicjatorem wycieczki była pani Zofia Łapińska.  

  Serdecznie dziękujemy

  Bankowi Spółdzielczemu w Łobżenicy za ufundowanie kiełbasek na ognisko, pani Ewelinie Gruenwald za pieczywa,  pani Alicji Olszewskiej za  słodycze oraz panu Zenonowi Michalskiemu i panu Jerzemu Jaruzal  za podzielenie się wiedzą na temat łowiectwa i oprowadzenie nas po Stanicy Myśliwskiej

  w Chlebnie.

  Wychowawcy klas VI z uczniami

  Zofia Łapińska

 • Olimpiada ekologiczna

  Dnia 7 października 2014 roku w Pile odbył się etap powiatowy Olimpiady Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy odpowiednio wcześniej podczas etapu gminnego zakwalifikowali się na kolejny szczebel. Byli to Kacper Kolas uczeń klasy VI b i Michał Paulus z klasy VI c. Chłopcy zmierzyli się z testem, w którym zakres wiadomości dotyczył nie tylko ekologii, ale też ochrony środowiska. Uczniowie musieli również wykazać się wiadomościami geograficznymi związanymi  m.in. z położeniem Parków Narodowych w Polsce. Kacper i Michał wykazali się dużą wiedzą z tej dziedziny, ponieważ na 40 punktów możliwych do zdobycia uzyskali odpowiednio 28 i 26. Przed konkursem uczniowie wyszukiwali w zasobach Internetu wiadomości z zakresu ekologii oraz rozwiązali wiele testów. Wrócili z Piły zadowoleni ze swojego wyniku , tym bardziej że konkurencja była ogromna. Konkursy i olimpiady dają dzieciom możliwość rozwoju, sprawdzenia swojej wiedzy, zmierzenia się z towarzyszącym im stresem. Jest to duże wyzwanie zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela. Uczniów do konkursu przygotowała pani Joanna Dombetzka.

  Joanna Dombetzka

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Jak co roku w naszej szkole, 14 października 2014 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Jest to szczególnie ważne wydarzenie w naszej społeczności szkolnej, gdyż od paru lat obchodzimy święto naszego patrona, które połączone jest z pasowaniem pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy św. w Kościele św. Trójcy w Łobżenicy, podczas której homilię wygłosił ksiądz kanonik Karol Glesmer. Następnie udaliśmy się do auli Gimnazjum im. Jana Pawła II. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Renata Grochowska, która przywitała przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców i gości. Uroczystość swą obecnością zaszczycili: ks. Karol Glesmer, pan Edward Starszak – przewodniczący rady miejskiej w Łobżenicy pan Tadeusz Perliński - wiceburmistrz Miasta i Gminy Łobżenica, pan Kazimierz Wasiak –  radny powiatu pilskiego i dyrektor ZGKiM, pani Zdzisława Bosak i pan Piotr Łosoś– radni gminy, pani Wiesława Adamowska – skarbnik gminy, pan Marek Połczyński– dyrektor GOOS-u, pan Michał Daniel – pełnomocnik burmistrza do spraw profilaktyki uzależnień oraz pani Ewa Skrzypczyńska- przewodnicząca Rady Rodziców. „Szkoła to drugi dom, a nauczyciel obok rodzica kształtuje serca i umysły dzieci” – taki słowami pani Renata Grochowska  podkreśliła ogromną rolę  szkoły i jej pracowników w życiu każdego młodego człowieka. Pani Renata Grochowska złożyła życzenia wszystkim pracownikom oświaty w dniu ich święta oraz podziękowała włodarzom naszej gminy za owocną współpracę i wsparcie, dzięki którym nasza placówka staje się coraz piękniejsza, a warunki pracy coraz lepsze.  Szczególne słowa pani dyrektor skierowała do pierwszoklasistów, życząc im dużo siły i wytrwałości w dążeniu do wiedzy. Pani Renata Grochowska nie omieszkała się podziękować pani Hannie Król-Synoradzkiej za gościnność, ks. Karolowi Glesmerowi za odprawioną mszę św. oraz rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. W dalszej części uroczystości uczennica klasy VI a - Weronika Smętek zabrała wszystkich w podróż do przeszłości i przedstawiła nam historię Komisji Edukacji Narodowej. Następnie w pogodny nastrój wprowadził zebranych słowno - muzyczny występ szóstoklasistów utrzymany w konwencji kabaretowo – satyrycznej. W rolę nauczyciela wcielił się Michał Paulus, a uczniami byli: Jakub Ziarek, Piotr Arndt, Michał Pikulik, Agata Kowalska, Aleksandra Skrzypczyńska, Dominika Biniak, Marta Lewicka, Jacek Tadych, Wojtek Ziarnik, Wiktoria Sęk oraz Karol Dahlke. Uczniów do występu przygotowały panie Teresa Dróbka i Marzena Bijowska. Z kolei uczniowie klas III pod opieką pani Anny Tymczak słowem i muzyką powitali pierwszoklasistów, zapewniając ich o swojej pomocy, przyjaźni i otwartości. Następnie na scenę wkroczyli bohaterowie tego dnia – pierwszoklasiści, którzy zaprezentowali program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Uczniów do występu przygotowali wychowawcy: pani Iwona Wiśniewska, Lucyna Barabasz, Ewa Młodzik, Elżbieta Blechacz. Niezwykle podniosłym elementem uroczystości było złożenie przez rodziców uczniów klas pierwszych obietnic swoim dzieciom. Akt ślubowania został odczytany przez jednego z rodziców Magdalenę Gdaniec, w którym rodzice zapewnili swoje pociechy o pomocy, wsparciu i miłości. Potem nastąpił długo oczekiwany przez najmłodszych moment ślubowania na sztandar szkoły, po czym uczniowie zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów przez panią dyrektor Renatę Grochowska poprzez symboliczne dotknięcie ramienia ołówkiem. Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia uczniom pamiątkowych „Aktów pasowania na ucznia” i legitymacji szkolnych. Nie zabrakło także prezentów od rodziców w postaci rożków obfitości pełnych słodyczy. Ponadto każdy uczeń klasy pierwszej odebrał książeczkę oszczędnościową z wpłaconą złotówką na konto każdego z nich. Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.

  Zofia Łapińska

 • Wszystkiego najlepszego!

  Z okazji Dnia Nauczyciela
  składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych,

  spełnienia obranego celu oraz tego,
  aby podejmowany wysiłek  był źródłem satysfakcji

  i społecznego uznania.

 • Czwartki lekkoatletyczne

  CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

  Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uczestniczą w największej imprezie masowej o charakterze sportowym, jaką są czwartki lekkoatletyczne. Odbyły się one dnia 11 września 2014 roku i 2 października 2014 roku w Złotowie. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów łobżenickiej podstawówki, którzy pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pani Lucyny Iwanek i pana Jerzego Wobszala osiągnęli bardzo dobre wyniki. Dnia 11 września br. Agata  Kowalska zajęła  II miejsce w biegu na 600 m rocznik 2002, a Dawid Iwanek I miejsce w biegu na 1000m i III miejsce w skoku w dal rocznik 2003. Z kolei Blażej Dróbka zajął I miejsce w biegu na 1000 m i III miejsce w skoku w dal rocz.2004. Natomiast Jakub Gruenwald uplasował się na II miejscu w biegu na 1000 m rocznik 2004,a Filip Dutkiewicz na II miejscu w biegu na 60 m rocz. 2003. Dnia 2 października br. Błażej Dróbka zajął II miejsce w biegu na 1000m rocz.2004, a Dawid Iwanek I miejsce w biegu na 1000m i I miejsce w skoku w dal rocz.2003. Natomiast Jakub Gruenwald uplasował się na III miejscu w biegu na 1000 m rocz.2004, a Jakub Tomaszewski na II miejscu w biegu na 1000m rocz.2002.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zofia Łapińska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
  ul. Sikorskiego 3
  89-310 Łobżenica
 • (067)2860019

Galeria zdjęć