• 3 maja

  Nasi uczniowie nigdy nie zapominają  o wielkich świętach narodowych. W poniedziałek 4 maja 2015 roku w Centrum Profilaktyki Uzależnień w Łobżenicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała klasa IV b, pod kierunkiem pani Karoliny Baron i pani Eweliny Wojciechowskiej. Była to żywa lekcja historii i wychowania patriotycznego, podczas której aktorzy przybliżyli wszystkim uczniom najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. W montażu słowno-muzycznym wystąpili: Aleksandra Łuczak, Bartosz Budziewicz, Marta Łańska, Piotr Smolarz – narratorzy, Inez Ksobiak, Paweł Smolarz, Adrian Werner, Kamil Iwanek, Monika Ziarnik, Krystian Kamiński – recytatorzy, Maksymilian Wagner - maluch, Mikołaj Budnik, Weronika Fręśko, Natalia Suder, Martyna Półgęsek- dzieci oraz Maksymilian Balicki – król. Takie apele z pewnością  sprzyjają kształtowaniu postaw patriotycznych i budowaniu świadomości obywatelskiej młodych obywateli.

  Zofia Łapińska

 • Ucz się z nami angielskiego

  Zapraszamy do nauki języka angielskiego z uczniami naszej szkoły. Uczniowie klasy szóstej pod opieką pani Zofii Łapińskiej przygotowują systematycznie nowe odcinki lekcji angielskiego w praktyce.
  https://www.youtube.com/channel/UCywrtgYfV38JIncbraUjPAA

 • Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne

  15 kwietnia 2015 roku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych. Naszą szkołę godnie reprezentował zespół dziewcząt i chłopców w składzie: Jakub Gruenwald, Błażej Dróbka, Jakub Tomczyk, Agata Kowalska, Marta Lewicka, Artur Dudek, Wojtek Ziarnik, Kacper Garczarek, Hubert Fąs, Piotr Konek, Weronika Cybulska, Jakub Tomaszewski i Martyna Werner. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły mogą zaznać prawdziwej sportowej rywalizacji lekkoatletycznej. Szkoła Podstawowa im. KEN w Łobżenicy organizuje każdej jesieni i wiosny wyjazdy na Ogólnopolskie Czwartki Lekkoatletyczne, podczas których dzieci biorą udział w biegach długich, krótkich, skokach oraz  rzutach. Pierwsze tej wiosny zawody lekkoatletyczne odbyły się dnia 16 kwietnia 2015 roku w Złotowie. Wzięli w nich udział nasi uczniowie osiągając znakomite  wyniki w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Wśród laureatów znaleźli się Błażej Dróbka z klasy IV a- I miejsce w biegu na 1000 m. rocz, 2004, Filip Dutkiewicz z klasy V a - III miejsce w skoku w dal rocz. 2003,  Jakub Tomaszewski z klasy VI  a - miejscu w biegu na 1000 m rocz. 2002, Dominika Bilicka z klasa VI a  - III miejsce w biegu na 300 m rocz. 2002, Jakub Tomczyk z klasy IV c – I miejsce w biegu na 1000 m. rocz.2003 oraz Jakub Gruenwald z klasa IV a -III miejsce w biegu na 1000 m rocz .2004. Dnia 29 kwietnia 2015 roku uczniowie łobżenickiej podstawówki wzięli udział w gminnym konkursie wiedzy o sporcie  Omnibus Sportu, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa  w Wiktorówku. W turnieju wzięło udział 14 uczniów ze szkół podstawowych w Łobżenicy, Fanianowie, Wiktorówku i Luchowie. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z  pytaniami o różnym stopniu trudności. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Łukasz Grzegorek z klasy VI a, który zajął II miejsce i Dominika Bilicka z klasy VI a, która uplasowała się na III miejscu. Przygotowaniem uczniów do konkursu i zawodów sportowych  zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego  pani Lucyna Iwanek i pan Jerzy Wobszal.

  Zofia Łapińska

 • Palić, nie palić – oto jest pytanie

  Dnia 9 kwietnia 2015 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie”, którego organizatorem była pani Leonarda Surig. Zaszczytne pierwsze miejsce otrzymała uczennica klasy V b Martyna Bryś. Natomiast wyróżniono prace Agnieszki Kachel z klasy V c i Patryka Blechacza z klasy V b. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 • Wycieczka edukacyjna do Torunia

  Dnia 21 kwietnia 2015 r. grupa uczniów  z klasy I C i I B wybrała  się na wycieczkę do grodu Kopernika. Pierwszym zwiedzanym miejscem było  CENTRUM NOWOCZESNOŚCI  MŁYN  WIEDZY, jest to interaktywne     centrum edukacyjne,  które przez zabawę  prezentuje  wybrane problemy z różnych dziedzin nauki i techniki.   Dzieci mogły   osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami, a to najlepsza i najciekawsza forma nauki.  Interaktywne wystawy zainspirowały uczniów do działania, co widoczne jest na zdjęciach. Wszyscy z trudem opuszczali budynek.

         Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy był DOM LEGEND TORUŃSKICH. Miejsce to pozwoliło uczniom  przenieść się w świat opowieści o mieście i jego historii, a także poznać  legendy toruńskie.

  Po zasłużonym posiłku spacerowaliśmy ulicami  Starego Miasta  podziwiając jego zabytki, słuchając ciekawych informacji przekazywanych  przez przewodnika.

  Następnie udaliśmy się do MUZEM PIERNIKA, gdzie w magiczny sposób przenieśliśmy się do XVI- wiecznej piekarni. Po krótkim terminowaniu u mistrza uczniowie zdobyli uprawnienie, aby samodzielnie przygotować piernik. W trakcie zwiedzania i uczestnictwa  w zajęciach towarzyszyły nam cudowne zapachy przypraw korzennych, miodu i palonego cukru.  Wielu z nas nie oparło się pokusie i skonsumowaniu wyrobów piernikarskich.

   

  Słońce i dobre humory towarzyszyły wszystkim na wycieczce. Pożegnaliśmy Toruń z żalem, mając  nadzieję, że jeszcze tu wrócimy.

           Pełni wrażeń, atrakcji i przygód, zadowoleni dotarliśmy do domu.

   

           Lucyna   Barabasz

 • „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

  Ten piękny, znany wszystkim cytat ukrywa wiele znaczeń. Pod tym hasłem też odbył się międzyszkolny konkurs fotograficzny dla szkół podstawowych, w którym brali dział nasi uczniowie z kl. IV – VI . Swoje prace przygotowali: Aleksandra Tadych z kl. IVc, Aleksandra Skrzypczyńska z kl. VI a Tomasz Stuba z kl. VIa oraz Martyna Werner z kl. VI c. Amatorzy fotografii wykazali się spostrzegawczością i pokazali piękne miejsca i uroki okolicy, w której mieszkają. Dwoje naszych uczniów zostało laureatami! Prace Oli Tadych i Oli Skrzypczyńskiej zdobyły wyróżnienia. Prace oceniali zawodowi fotografowie p. Eugeniusz Starszak i Grzegorz Zięba – dlatego sukces naszych uczennic jest naprawdę wielki. Konkurencja była duża, a fotografie zostały zauważone. Dnia 23 kwietnia udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Wiktorówku, która była organizatorem, odebrać nagrody. Obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły, a później otrzymaliśmy piękne nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym podpatrywaniu przyrody!

 • Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

  "Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody."

  Richard Feynman

   

  W naszej szkole królowa nauk wiedzie prym - w związku z naszym projektem "Matematyka jest wszędzie" zorganizowaliśmy Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy. Do udziału zaprosiliśmy Szkoły Podstawowe z całej gminy. Każda placówka wcześniej rozegrała eliminacje wewnątrzszkolne, w wyniku których wyłonili swoich delegatów. W naszej szkole chętnych było aż 19 uczniów klas VI, ale to Aurelia Sass, Dominika Bilicka i Michał Paulus wykazali się najlepszą wiedzą dotyczącą matematyki i przyrody, zwłaszcza tej tatrzańskiej,
  w eliminacjach szkolnych.

    20 kwietnia gościliśmy uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych
  w Luchowie i Wiktorówku. Uczniowie z zapałem zasiedli do zadań, które dotyczyły znanego podróżnika i odkrywcy Pawła Strzeleckiego. Musieli wykazać się wiedzą dotyczącą Australii oraz innych odkryć tego geografa. Najlepszy wynik uzyskała Aurelia Sass z naszej szkoły - aż 15 na 16 możliwych punktów! Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Olga Kwiatkowska z SP Luchowo i Michał Paulus z SP Łobżenica. W związku z tym czekała ich dogrywka. Walka jednak była bardzo wyrównana - rywalizujący otrzymali tyle samo punktów. W rezultacie zajęli dwa drugie miejsca. Pozostali uczniowie też się dobrze spisali - a każdy z nich otrzymał smycz na pamiątkę uczestnictwa w konkursie.

    Mamy nadzieję, że dzięki temu matematyka stanie się jeszcze bardziej lubiana,
  a uczniowie z chęcią będą ją stosowali w praktyce. Wiedzą też z jak wieloma dziedzinami się łączy i by odkryć piękno przyrody, trzeba znać tę królową nauk.

  Katarzyna Kaczmarek

 • Wokół Jeziora Sławianowskiego Wielkiego

  Wiosna już na dobre rozgościła się za naszymi oknami, więc postanowiliśmy reaktywować szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze. 11 kwietnia, przy pięknej pogodzie, wyruszyliśmy w ok. 25 kilometrową trasę. Już o godz. 9.00 spotkaliśmy się pod budynkiem szkoły, by w 17 – osobowym składzie udać się w kierunku Walentynowa. Tam mieliśmy pierwszy postój, w czasie którego szukaliśmy oznak wiosny, poznaliśmy podstawowe informacje o tym pięknym jeziorze, a także mogliśmy poszukać na mapie kolejnych odcinków naszej trasy.  Zobaczyliśmy, że przed nami dość długi i chyba wcale niełatwy fragment  drogi, ale pomimo tego z chęcią ruszyliśmy do przodu. Po drodze mogliśmy podziwiać przydrożne kapliczki, a także szachulcowy kościół pw. Św. Jakuba w Sławianowie.  Podziwialiśmy też dzwon , który wrócił z Niemiec w 2005 r. Tam też w pobliskiej szkole mieliśmy przerwę śniadaniową, gdzie spałaszowaliśmy   pyszne smakołyki przygotowane  przez mamy,  i bawiliśmy się na placu zabaw. Kolejnym punktem był most w Bługowie, na którym mogliśmy obejrzeć drogę, którą przebyliśmy. Patrząc na prawą stronę jeziora, widzieliśmy niewielkie jeziorko, a po spojrzeniu w lewo zobaczyliśmy ogromny zbiornik wodny.  Nieopodal tego miejsca zeszliśmy też nad jezioro i spotkaliśmy panów łowiących ryby – od nich dowiedzieliśmy się, że możemy spotkać tam płocie i inne gatunki ryb. Ale to nie był koniec naszej wycieczki. Po przejechaniu ok. 6 km dotarliśmy do Wiktorówka – tam nasi opiekunowie rozpalili ognisko i mogliśmy delektować się pysznymi kiełbaskami, pograć w piłkę czy po prostu pogadać. Na końcu czekał nas jeszcze quiz dotyczący całej naszej wyprawy – okazało się, że dowiedzieliśmy się wielu rzeczy! Najwięcej udało się zapamiętać Martynie Dei  i Joli Gardeckiej z kl. V a. Pozostali uczestnicy otrzymali na pocieszenie cukierki. Ostatnim punktem była plaża koło OSP w Wiktorówku – tam zobaczyliśmy po drugiej stronie miejsce naszego pierwszego postoju, a także zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Zmęczeni, ale pełni radości wróciliśmy do Łobżenicy. Czekamy jednak z niecierpliwością na kolejny wyjazd!

        Członkowie Koła Turystyczno – Krajoznawczego

 • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Tekstów w Języku Obcym

  „Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.”

  Antoni Czechow

  Doskonalenie umiejętności językowych, radość i dobrze spędzony czas – tak w kilku słowach można opisać Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Tekstów w Języku Obcym, który odbył się 8 kwietnia 2015 roku. Inicjatorami przedsięwzięcia  były pani Beata Tomala i pani Zofia Łapińska. Do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów klas piątych, których zadaniem było przeczytanie 2 tekstów w języku angielskim i języku niemieckim. Poziom prezentowany przez dzieci był bardzo wysoki, jury w składzie pani Karolina Piotrowska i pani Karlina Bąk wyłoniło zwycięzców. Zaszczytne pierwsze miejsce zajął Adrian Łassa, a drugie Patryk Blechacz. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Jolanta Gardecka, a wyróżnienie otrzymała Martyna Deja. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Łobżenicy.

  Z. Łapińska

  B. Tomala

   

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

  Dnia 19 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, którego celem jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych. 12 naszych zdolnych matematyków z klas III-VI przez ponad godzinę  zmagało się z trudnymi zadaniami. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Hubert Dmochewicz i Szymon Ziarnik z klasy III a,  Maksymilian Balicki z kl. IV b, Marcel Grażewicz, Sebastian Jedliński, Sajmon Białas, Martyna Bryś z kl. V b, Hubert Rogowicz z kl. V c, Jakub Tomaszewski, Hubert Fąs z kl. VI a oraz Lidia Umińska i Adam Zawadzki z kl. VI c. Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do maja. Uczniów do konkursu przygotowała pani Jolanta Kubicka.

  Zofia Łapińska

 • Międzyszkolny Turniej Matematyczny


  10.04.2015r. przeprowadzono I Międzyszkolny Turniej Matematyczny. W turnieju wzięły udział dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Luchowie i Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy. Organizatorkami były pani Lucyna Operman i Marzena Dura. Ta forma konkursu matematycznego jest jednym z elementów projektu "Matematyka jest wszędzie", który realizuje szkoła w Łobżenicy. Dlatego w czasie turnieju nie zabrakło innych form propagujących matematykę wśród uczniów. Uczniowie śpiewali, tańczyli tworzyli hasła matematyczne ale także zapoznawali się z ciekawostkami matematycznymi. Zarówno drużyny jak i publiczność wykazała się dobrą znajomością pojęć matematycznych. Jak w każdym turnieju wyłoniono zwycięzców. Po podliczeniu punktów komisja w składzie: Renata Grochowska, Jadwiga Szuszkiewicz oraz Danuta Kowalska, ogłosiła Szkołę Podstawową w Łobżenicy najlepszą drużyną turnieju. Wszyscy z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły, aby znów uczyć się... matematyki.

   

 • Misterium Męki Pańskiej w teatrze cieni.


  Okres Wielkiego Postu w pełni. W wielu parafiach w tym czasie odbywają się rekolekcje wielkopostne. A wolontariusze Szkolnego Koła Caritas chcąc pomóc uczniom naszej szkoły jeszcze głębiej wniknąć w tajemnicę Męki i śmierci Pana Jezusa, postanowili przedstawić w okresie Wielkiego Tygodnia  te wydarzenia w teatrze cieni. Dzieci wcieliły się w postacie autentycznego wydarzenia sprzed 2000  lat Teatr cieni w ciekawy sposób ukazuje, coś widocznego a zarazem nieuchwytnego, o mglistych nieco konturach, ale aktualnej treści, która podkreśla mękę Pana Jezusa, którą cierpi w czasie drogi krzyżowej.  
  Prezentowany przez artystów występ był uzupełniony odpowiadającym danej chwili podkładem muzycznym. Misterium, jak się mogło przekonać już spore grono widzów, mocno przemawia do wyobraźni i serca. Wspaniale wprowadza w przeżywanie tajemnicy męki i śmierci Chrystusa, którą podjął dla naszego zbawienia.
                                                                                                   Bernadeta  Badura
                                                                                                   Mariola  Rogowicz

 • Bajkowa noc w bibliotece

   „Bajkowa noc w bibliotece”, w której brali udział wolontariusze Szkolnego  Koła Caritas rozpoczęła się 13 lutego o godz.  18:00, a zakończyła się 14  lutego  o godzinie 9:00. Na godzinę 18:00 przybyło 13 dzieci.  Każde z nich zaopatrzone było w  śpiwór i poduszkę, które zostały przez nie pieczołowicie rozłożone na  podłodze i pozwoliły na wygodne uczestnictwo w zajęciach. Na początku  wszyscy zjedliśmy kolację, by dosłownie za chwilę prezentować wcześniej  przygotowany fragment książki. Celem było zachęcenie dzieci  do  czytelnictwa.Następnym punktem naszej bibliotecznej nocy była projekcja filmu  animowanego. Po filmie wolontariusze zabrali  się do kolejnych atrakcji  tj. „coś  miłego dla każdego”,  której towarzyszyły gry i zabawy  integrujące grupę. Po północy przyszedł czas na sen. W sobotę, o godzinie 8:00 rano wszyscy  zasiedliśmy do wspólnego śniadania. O godzinie 9:00 pojawili się pierwsi  rodzice. Dzieci opuszczały bibliotekę zmęczone, a zarazem szczęśliwe i  nasycone niesamowitymi wrażeniami. Mali czytelnicy przekonali się, że  świat książki i bajek może być niezwykle ciekawy. Gwarantujemy,  że ta noc nie była ostatnią spędzoną w bibliotece, bowiem spotkanie było sympatyczne  i tak pełne wrażeń, że nie sposób nie zorganizować go po raz kolejny.

                                                                                 Bernadeta  Badura
                                                                                 Mariola  Rogowicz

   

 • Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
  przepełnionych radością, miłością i wiarą.
  Niech Wielkanoc przyniesie Wam spokój i radość
  z nadchodzącej wiosny.
  Pogody ducha i radości,
  z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
  oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa,
  w gronie najbliższej rodziny.
  Wesołego Alleluja!

 • Jajko Wielkanocne

  30 marca 2015 roku przedstawiciele łobżenickiej podstawówki gościli w Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego konkursu plastycznego pt. „Jajko Wielkanocne”.  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań artystycznych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Marta Kowalska z kl. II b, Dawid Iwanek z kl. V c, Agata Siuda z kl. VI b i Jagoda Stuba z kl. VI c. Koordynatorem tego konkursu w naszej szkole była pani Leonarda Sürig. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zofia Łapińska

 • Wielkanocna Zbiórka Żywności

  13 marca 2015 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Łobżenicy pod opieką pani Marioli Rogowicz i pani Bernadety Badura aktywnie włączyli się w przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Uczniów łobżenickiej podstawówki można było spotkać w sklepach: Smakosz, Lewiatan, Irena i Małgorzata. Z dobrym humorem i uśmiechem na twarzy uczniowie zachęcali klientów sklepów do wsparcia osób w trudnej sytuacji. Wolontariusze zebrali 333 kg żywności, z czego przygotowano 21 paczek dla rodzin najuboższych i wielodzietnych. Dzięki ludziom dobrego serca i zaangażowaniu uczniów naszej szkoły wiele rodzin z naszej gminy mogło godnie przeżyć radosne Święta Wielkanocne.

 • Uwaga szóstoklasiści

  Już niedługo sprawdzian. Życzymy Wam powodzenia!

  Przeczytajcie!

  http://www.cke.edu.pl/images/_SPRAWDZIAN/Aktualnosci/20150324_Sprawdzian_2015_List_do_szostoklasistow.pdf

   

 • Konkurs „Ekologia w matematyce”

           W naszej szkole realizujemy Szkolny Projekt Edukacyjny - Matematyka jest wszędzie. W związku z tym działaniem uczniowie klas V mieli możliwość wzięcia udziału w matematycznym pojedynku. Tym razem jednak musieli też wykazać się wiedzą dotyczącą ekologii. Dnia 23 marca na siódmej godzinie lekcyjnej nasi piątoklasiści zmagali się z 20 trudnymi pytaniami - mieli na to tylko 45 minut. Najlepsze miejsce zajęła Martyna Deja, zaraz za nią uplasowała się Jolanta Gardecka (uczennice kl. Va), a tuż za nimi był Szymon Senska (uczeń kl. V b). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Katarzyna Kaczmarek

 • SZKOLNY RACHMISTRZ

  W dniu 16.03.2015r. odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas piątych „SZKOLNY RACHMISTRZ”.

  W konkursie wzięło udział  7 uczniów.  Tytuł SZKOLNEGO RACHMISTRZA otrzymała Martyna Deja z klasy 5a.

  Gratulujemy!

  Wyniki:

  Lp.

  Nazwisko i imię

  klasa

  Liczba pkt.

  1

  DEJA MARTYNA

  5A

  9

  2

  BLECHACZ PATRYK

  5B

  7

  3

  GARDECKA JOLANTA

  5A

  7

  4

  KAŁECKA OLIWIA

  5C

  4

  5

  SENSKA SZYMON

  5B

  4

  6

  KUFEL WOJCIECH

  5C

  3

  7

  SKIERA WERONIKA

  5C

  3

 • Konkurs "W matematycznej krainie"

  Dnia 26 listopada 2014r. szesnaścioro chętnych uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy wzięło udział
  w konkursie na napisanie najciekawszego opowiadania na temat „W matematycznej krainie”. Zadanie to było realizacją założeń rocznego Szkolnego Projektu Edukacyjnego- Matematyka jest wszędzie.

   Różnorodność realizacji tematu po raz kolejny potwierdziła, iż tematy, które dają dzieciom nieograniczone możliwości interpretacji, cieszą się wśród naszych uczniów dużą sympatią. Każda z prac konkursowych miała swój oryginalny urok i czar. Wystarczy spojrzeć na poruszaną przez dzieci tematykę przewodnią, by dojrzeć bogactwo dziecięcej wyobraźni.

   

  Uczniowie klasy Va napisali opowiadania:

  Alicja Drewka –     „O dziewczynce Ali, która nie wiedziała czy pomnożyć, czy podzielić.”

  Jolanta Gardecka – „O ucieczce cyferek ze świata realnego do fantastycznej krainy Matemolandii.”

  Malwina Klapa –    „O królu Tysiącu i jego najmłodszej córce Szóstce.”

  Bartosz Marlewski –„O niesfornym chłopcu imieniem Kółko.”

  Anna  Nadskakuła – „O życiu w Cyferkowie i relacjach między liczbami parzystymi
  i nieparzystymi.”

  Mateusz Siuda – „O poszukiwaniach porwanej córki króla Prostokąta.”

   

  Uczniowie klasy Vb napisali prace:

  Patryk Blechacz – „O perypetiach cyfry Cztery w mieście Cyfrbżenica.”

  Agata Ciepłuch – „O przyjęciu urodzinowym Jedynki.”

  Sebastian Jedliński – „O przygodach pana Tysiąc Pięćdziesiąt Dwa.”

  Szymon Senska – „O pobycie Tomka w krainie Matematykolandii i przyjaźni
   z Liczebnikami.”

  Maja Trempała – „O zakupach Anny i grze w Chińczyka.”

  Antoni Walasiak – „O złupieniu krainy Matelandii przez królestwo Mnożolandii
  oraz o dzielnym drwalu Pięćtrku.”

   

  Uczennice klasy Vc napisały opowiadania:

  Oliwia Bruska – „O królu Osiemku i królowej Trójeczce.”

  Oliwia Kałecka – „O literkach – dinozaurach.”  

  Weronika Skiera – „O cudownej krainie Liczb i Figur Geometrycznych.”

   

  Decyzją Komisji oceniającej w składzie p. Beata Tomala, p. Marta Konsztowicz, p.Ewelina Wojciechowska, zwycięzcą konkursu na najciekawsze opowiadanie został uczeń klasy Vb Marcel Grażewicz, który napisał pracę konkursową:

   

  „O pouczającej przygodzie w krainie Liczbolandii”.

   

    Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Zaraz, zaraz…,
  to za blisko! Za siedemdziesięcioma lasami i siedemdziesięcioma górami żyły sobie cyfry
  i liczby: od jeden do…- tak naprawdę nie wiadomo ilu. Żyło im się wręcz wspaniale! Każda liczba specjalizowała się w innej dziedzinie, a zarazem każda z nich wykonywała każdą czynność tyle razy, jak miała na imię.

    Pewnego dnia, nie wiadomo nawet dokładnie skąd i kiedy, pojawiła się w tej matematycznej krainie nowa postać o imieniu Zero. Zgodnie z zasadą, że w krainie każdy robił tyle, jak miał na imię, Zero nic nie robiło. Całymi dniami leżało na hamaku, popijało lemoniadę i co gorsza - to inne liczby musiały mu dawać pić, bujać go. Liczby w końcu się zbuntowały i wyrzuciły Zero ze swojej krainy, lecz później miały z tego powodu wyrzuty sumienia. Zero zaś błąkało się po lasach, górach, aż w końcu trafiło do drewnianej chatki.
  Po cichutku podeszło, otworzyło drzwi i zajrzało do środka. Wewnątrz zobaczyło stół, kominek z rozpalonym ogniem, łóżko, fotel, jedzenie - jednym słowem wszystko, co do życia potrzebne. Z racji tego, że długo się błąkało, było bardzo głodne i spragnione, od razu zabrało się za jedzenie i picie. Następnie usiadło w fotelu i zasnęło.

    Inne cyfry i liczby z matematycznej krainy szukały Zera prawie wszędzie, lecz nigdzie nie mogły go znaleźć. Było tak dlatego, że tajemnicza chatka pokazywała się tylko tym, którzy jej potrzebowali, a skoro liczby miały wszystko, to im się nie ukazała. Liczby szukały Zera nawet w innych bajkach, nawet wyszły z opowiadania, lecz wszystko to na nic. Zero żyło sobie w dostatku i szczęściu, a liczby w smutku i z wyrzutami sumienia.

    Pewnego dnia Zero oddaliło się od chatki, w której mieszkało i w tajemniczy sposób spotkało się z pozostałymi cyframi i liczbami. Wszyscy się cieszyli i weselili, nawet urządzono ucztę na cześć Zera. Od tego czasu wszystko się zmieniło: liczby robiły tyle, co mogły, a Zero pomagało im we wszystkim. Przywódca liczb o imieniu Nieskończoność mianowało Zero ministrem krainy.

  W ten sposób zakończyła się moja opowieść. Dopiero teraz przypomniałem sobie,
  że przecież nie podałem nazwy krainy, w której rozegrały się te wydarzenia. - Była
  to Liczbolandia.

  Morał:” Nie rób drugiemu tego, czego później będziesz żałował.” J          

         Konkurs przeprowadziła oraz zrelacjonowała

  Ewelina Wojciechowska

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
  ul. Sikorskiego 3
  89-310 Łobżenica
 • (067)2860019

Galeria zdjęć