• 29.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mój wymarzony pokój.

 • Realizacja i prezentacja projektu edukacyjnego „Mój wymarzony pokój”

  Realizacja i prezentacja projektu edukacyjnego
  „Mój wymarzony pokój”

  Dnia 3 grudnia 2015r. projekt edukacyjny „Mój wymarzony pokój” został podsumowany. Realizowałam go z grupą 15-tu szóstoklasistów. Uczniowie przedstawili makietę pokoju młodzieżowego oraz prezentację multimedialną, pokazującą kolejne etapy pracy poszczególnych członków grupy.

  Moja rola opiekuna polegała na motywacji uczniów, kontroli nad prawidłowością wykonania projektu oraz ocenie pracy szóstoklasistów. W razie potrzeby służyłam radą.

  Na ocenę pracy projektowej wpływ miały przestrzeganie terminów przez grupę, estetyka wykonania makiety, przydział zadań dla każdego członka grupy, poprawne wymiary mebli w podanej skali.

  Po efektach pracy nad tym projektem widać, że uczniowie są pomysłowi, bardzo chętnie wzięli udział w tym projekcie. Szóstoklasiści dowiedzieli się jak wykorzystać wiedzę matematyczną w życiu codziennym. Doskonalili umiejętność współpracy w zespole oraz prezentowania wyników pracy grupy, rozwinęli swoją kreatywność. Nauczyli się wykonywać i przedstawiać swoją pracę za pomocą prezentacji multimedialnej oraz wykorzystywać rzutnik.

  Marzena Dura

 • Dyplom Skoczka – I półrocze roku szkolnego 2015/2016

  Dyplom Skoczka za  I półrocze roku szkolnego 2015/2016 otrzymali:

  Wiktoria Jedlińska- kl.2a

  Patryk Budnick, Marta Jurek, Dawid Ożdżyński, Dominik Suder, Bartosz Urbanowski -kl.2b

  Nikodem Łączkowski, Hubert Rzyduch- kl.2c

  Aleksandra Kurek, Adrian Piszczek, Mateusz Wegner – kl.2d

  Wiktoria Majcher, Bartosz Piszczek, Dominik Sitarski – kl.3a

  Julia Tomko- kl.3b

  Julia Michniacka- kl.3c

  Bartosz Laskowski, Dominik Trempała- kl.5a

  Kacper Szymański- kl.6a

  Maciej Szczubliński- kl.6c

   

 • Bal karnawałowy

  Bal Karnawałowy dla klas I_III odbędzie się 1 lutego w Centrum Profilaktyki i Aktywności Społecznej (budynek dawnego Kwadratu) od godz. 15.00 do 17.00, a dla klas IV-VI dnia 3 lutego w sali OSP w Łobżenicy od godziny 16.00 do 19.00.

 • 22.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poczytaj mi przyjacielu.

 • AKCJA CZYTELNICZA „POCZYTAJ MI, PRZYJACIELU”

        Na przełomie grudnia i stycznia 2015/2016r. uczniowie klasy III z wychowawczynią panią Mariolą Ewą Sutuła rozpoczęli realizację drugiego etapu ścieżki Czytaj (ze zrozumieniem). Po zrealizowaniu pierwszego etapu ścieżki Czytaj ze zrozumieniem - praca z tekstem przeszliśmy na kolejny szczebel trudności.

      Postanowiliśmy przygotować się do akcji czytelniczej dla młodszych koleżanek i kolegów pod hasłem „Poczytaj, mi przyjacielu”. Nasze spotkania czytankowe podzieliliśmy na kilka dni. Każdy uczeń wybrał swoją jedną ulubioną książkę, a w niej dowolny fragment, który należało przygotować z uwzględnieniem kryteriów pięknego czytania:

  • Przeczytam całościowo wyrazy.
  • Czytam tekst płynnie - całymi zdaniami, w dobrym tempie.
  • Wszystkie wyrazy czytam poprawnie.
  • Uwzględniam wszystkie znaki przestankowe.
  • Stosuję intonację i modulację głosu.

   

      Kolejną czynnością było przygotowanie trzech lub więcej pytań do czytanej pozycji. Pytania te były zadawane dzieciom po wysłuchaniu kolejno prezentujących się uczniach. Mali słuchacze z zainteresowaniem słuchali ciekawych i zabawnych opowiadań. Bardzo często śmiali się,  byli zadziwieni, zadumani i zainteresowani tym, co za chwilę nastąpi. Większość dzieci udzielała poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanych tekstów, za co zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.

      Wcześniej czytający uczniowie wykonali na dużych arkuszach papieru ilustracje do czytanych fragmentów opowiadań. Ilustracje te zostały umieszczone i tworzą dekorację w głównej sali.

  Oto tytuły wybranych przez uczniów książek:

  Szymon: „Mały chłopiec - bolid Bartka”, autor nieznany

  Ola: „Wesołe wierszyki” - Jan Brzechwa

  Miłosz: „Wielka przygoda Dumbo” - tłumaczenie Małgorzata Alicka

  Roksana: „Księżniczka na ziarnku grochu” - Jan Chrystian Andersen

  Sandra: „Tajemniczy ogród” - Frances  Burnett

  Julia: „Ostrożnie, Puchatku!” - Alan Alexander Milne

  Jagoda: „Do góry nogami”, opowiadanie „Kolorowy spór” - Leszek Ciundziewicki

  Iwona: „Złotowłosa i trzy misie” - Jan Brzechwa

  Czarek: „ Skok przez płot” - Annie Auerbach   

     Aby do naszej akcji czytelniczej dobrze przygotować się zostaliśmy zainspirowani  książeczkami pt. „Pięknie czytam” autorstwa Ewy Stadmuller, które mamy w swojej klasowej biblioteczce i wykorzystujemy je na edukacji polonistycznej. Teksty z tych książeczek czytamy maluchom z oddziału przedszkolnego, a czas czytania dostosowujemy do możliwości koncentracji uwagi dzieci.

     Po feriach zimowych  w pierwszym tygodniu lutego spotykamy się ponownie na akcji czytankowej prezentując wspólnie z klasą II baśń Jana Chrystiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Każdy uczeń otrzyma dłuższy lub krótszy fragment tekstu i będziemy sobie nawzajem czytać. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy chętnych rodziców i nauczycieli.

     Naszą akcję czytelniczą uczniowie uważają za ciekawą formę spotkań, ponieważ każdy może czytać głośno na większym forum, a pozostali  uczą się kulturalnego, uważnego wsłuchiwania się w to, co czytający przekazuje. Na pewno zdecydujemy się kontynuować tak przyjęte czytanie.

     Zwieńczeniem naszej ścieżki Czytaj (ze zrozumieniem) jest prezentacja multimedialna pt. „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”.

       Mariola Ewa Sutuła

 • ŁOBŻENICA CZYTA DZIECIOM

  W dniu 18 grudnia 2015r.miała miejsce XI edycja akcji czytelniczej ŁOBŻENICA CZYTA DZIECIOM  zorganizowana przez  panią Mariolę Rogowicz. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz dyrektor Renata Grochowska. Inspiracją dla bibliotekarki do zorganizowania tej akcji były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Aby wprowadzić najmłodszych w klimat tychże świąt organizatorka wybrała książki o tematyce bożonarodzeniowej. Gośćmi, którzy podjęli się czytania dla dzieci byli pani Bronisława Mazurek-radna Rady Gminy Łobżenica oraz ks. Marcin Kardzis –wikary łobżenickiej parafii. Czytający zaprezentowali dzieciom cztery opowiadania, a każde z nich uwrażliwiało słuchających na potrzebę bycia dobrym dla innych oraz zapoznawało z legendami bożonarodzeniowymi. Spotkanie wzbogaciła  prezentacja multimedialna „ Święta Bożego Narodzenia w Polsce i Niemczech”, którą omówiła w bardzo ciekawy sposób pani Bronisława. Ksiądz Marcin natomiast zaprezentował zdjęcia z odbytej przez siebie pielgrzymki do Ziemi Świętej co pozwoliło zebranym choć na chwilę przenieść się do miejsc związanych z życiem Pana Jezusa. Spotkanie zakończyliśmy podziękowaniami skierowanymi do naszych gości, którzy wspaniale wprowadzili nas w klimat zbliżających się świąt.

  Mariola Rogowicz

   

 • Tak, pomagam!

  W dniu 11 grudnia 2015r.  zorganizowana została Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak, pomagam!”, w którą po raz kolejny włączyło się Szkolne Koło Caritas działające przy naszej szkole pod kierunkiem pani Marioli Rogowicz i pani Bernadety Badura. Wolontariusze  zbierali produkty z długim terminem ważności, by przygotować świąteczne paczki a można było ich spotkać w sklepach: Irena, Smakosz I, Smakosz II oraz markecie Lewiatan. Dzięki ludziom dobrego i wrażliwego serca na potrzeby innych oraz zaangażowaniu 23 wolontariuszy  udało  się zebrać 278 kg żywności, z której przygotowano 25 paczek żywnościowych. Pomogły one najuboższym rodzinom w godnym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia.

 • Święta,święta...

  Tego roku w klimat Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole zostaliśmy wprowadzeni poprzez liczne konkursy plastyczne, Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadziło nas Szkolne Koła Caritas pod kierunkiem pani Marioli Rogowicz i pani Bernadety Badura, które zaprezentowało przedstawienie pt. „Na świątecznym froncie dobro zwycięża”. Spektakl  doskonale ukazał wielką moc płynącą od żłóbka betlejemskiego – moc przemiany ludzkich serc i wprowadził zebraną społeczność w świąteczną atmosferę. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu zespołu muzycznego „Wiolinki” pod kierunkiem pani Marty Konsztowicz. Obsadę tegorocznych jasełek tworzyli ojciec- Dawid Iwanek, prezenterka telewizyjna – Martyna Deja, mama – Oliwia Bruska, babcia- Julia Jarka, dziewczyna – Malwina Klapa, chłopiec- Bartłomiej Sik, dziadek – Hubert Rogowicz, chuligani – Zuzanna Nosek, Anna Nadskakuła, Anioły: Jolanta Gardecka, Weronika Kowalska, Alicja Drewka, Agata Zdręka, Aleksandra Tadych, Julia Włazik, Weronika Kowalska oraz diabły - Daria Piszczek, Inez Ksobiak, Klaudia Lemańczyk, Amelia Klapa, Nikola Piszczek, Marta Łańska, Amelia Brzezińska oraz Paulina Drewka. Z kolei w filii w Luchowie uczniowie klas I i III zaprezentowali tradycyjne jasełka pt. „Bóg się rodzi” pod opieką pani Joanny Nowicz, a o oprawę muzyczną zadbał pan Krzysztof Kotarak. Najprzyjemniejszym akcentem tego spotkania było wspólne kolędowanie. Wszyscy obecni śpiewali kolędy, które są najbardziej lubiane i znane. Stworzyła się świąteczna, domowa atmosfera, pełna przyjaźni i optymizmu. Po występie głos zabrał pani dyrektor Renata Grochowska , która złożyła wszystkim najserdeczniejsze świąteczne życzenia. 

  Zofia Łapińska

 • Uczmy się angielskiego

 • Wesołych Świąt

 • OKRES BOŻEGO NARODZENIA W NASZEJ SZKOLE

  Miesiąc grudzień jest szczególnym czasem, bowiem zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas rodzinnych tradycji, gotowania wigilijnych potraw, sprzątania i przygotowywania prezentów. W naszej szkole był to również okres intensywnej pracy, począwszy od dekorowania sal  i korytarzy po przygotowywanie ozdób świątecznych na konkursy i kiermasz świąteczny pod czujnym okiem pani Leonardy Surig. Dnia 10 grudnia 2015 roku w łobżenickiej podstawówce zjednoczyły się ręce i serca rodziców, dzieci i nauczycieli podczas pracy nad stroikami i ozdobami świątecznymi. Wszyscy z wielką starannością malowali, dekorowali, dobierali przeróżne materiały, tak aby stworzyć niezwykłe ozdoby świąteczne.  W tym dniu odbyły się również warsztaty otwarte „Święta z wyobraźnią”, których koordynatorkami były panie Lucyna Operman i Bernadeta Badura. Spotkanie  było wypełnione różnymi ciekawymi i zarazem świątecznym zadaniami. Prezentacja multimedialna na temat bożonarodzeniowych tradycji wprowadziła uczestników w magiczny klimat świąt. Ale to nie koniec atrakcji… Z wielkim zapałem wykonano bożonarodzeniowe anioły i świąteczne bombki, które okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Oprócz tego odbyły się warsztaty stolarskie pod kierunkiem Państwa Nowicz, podczas których można było poobcować ze stolarskimi narzędziami, pachnącym drewnem, a na koniec zrealizować własny projekt. Efekty wspólnej pracy w tym dniu były niesamowite, a ozdoby można było podziwiać na Gminnym Kiermaszu Świątecznym, który odbył się dnia 12 grudnia na Placu Wolności w Łobżenicy.

 • Świąteczne konkursy w naszej szkole

  Tego roku w klimat Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole zostaliśmy wprowadzeni poprzez liczne konkursy plastyczne, muzyczne i recytatorskie, które zorganizowano zarówno w klasach młodszych, jak i starszych. W naszej szkole  odbył się między innymi konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, a jego laureatami byli: Kacper Zyturus z kl. VI a, Martyna Bryś z kl. VI b oraz Agata Zdręka z kl. IV b. Wyróżnienie przyznano Agnieszce Kachel z kl. VI c, Amelii Klapa z kl. V a, Julii Włazik z kl. VI a oraz Dawidowi Iwanek z kl. VI a. Uczniowie łobżenickiej podstawówki tradycyjne wzięli udział w VI już edycji międzypowiatowego i II edycji międzywojewódzkiego konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowy Anioł”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się prace naszych uczniów. W kategorii klas IV-VI zaszczytne I miejsce zajęła Martyna Bryś z kl. VI b, a wyróżnienie otrzymała Julia Włazik z kl. VI a i Julia Bryś z klasy II b. Ponadto dzieci aktywnie włączyły się w gminny konkurs plastyczny na ozdobę choinkową, którego koordynatorem było Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali: Bartosz Budziewicz z klasy V b oraz Dawid Iwanek z klasy VI a. Opiekunem konkursów plastycznych w naszej szkole była pani Leonarda Surig i pani Anna Adamik. Z kolei dnia 9 grudnia 2015 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski „W świątecznym nastroju”, którego koordynatorami były panie: Ewa Młodzik, Iwona Wiśniewska, Anna Adamik, Katarzyna Kowalska i Ewelina Adamska. Jury w składzie: pani Małgorzata Szcześniak, pani Marzena Bijowska i pani Mariola Rogowicz miało nie lada zadanie, aby wyłonić zwycięzców spośród 26 uczniów klas I-III.  Zaszczytne I miejsce zajęła uczennica klasy III c Nadia Kanarek, tuż za nią uplasował się uczeń klasy II b Tymon Sudoł, a III miejsce zajął Filip Rogowicz z klasy III a. Jedną z ważnych tradycji w czasie Świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie. Podążając za tym zwyczajem, panie: Ewa Młodzik, Anna Adamik, Katarzyna Kowalska i Ewelina Adamska zorganizowały Przegląd Kolęd i Pastorałek. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Taki przekrój przez najsłynniejsze do mniej znanych zaprezentowało 18 uczniów klas I-III. Przegląd tych pieśni dostarczył wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Po burzliwych obradach I miejsce przyznano Marcie Pufal z kl. III c, a II miejsce Zuzannie Grzybowskiej z kl. III b. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Agata Klawiter z kl. II c. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy, aby okres Świąt Bożego Narodzenia stał się zawsze okazją do zaprezentowania swoich zdolności plastycznych i muzycznych.

  Zofia Łapińska

 • 02.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkursy świąteczne.

 • 15.12.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kiermasz świąteczny.

 • 02.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Caritas pomaga.

 • Mikołajki 2015

  W dniu 7 grudnia w naszej szkole pojawiły się pomocnice Św. Mikołaja, które rozdawały wszystkim grzecznym dzieciom słodkie upominki. Radości było wiele. Niektórzy nawet zdziwili się, że nikt nie dostał rózgi w tym roku. Słodkości zostały przygotowane z pomocą mam z Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.  Szkoda, że następne Mikołajki dopiero za rok.

 • 14.12.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki 2015r..

 • Bezpieczeństwo ze św. Mikołajem

     Dnia 7 grudnia 2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Łuczniczka w Bydgoszczy odbyła się VII edycja akcji profilaktycznej pt. „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”,  organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji  w Bydgoszczy.

   W tej  imprezie  brali udział także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej
  w Łobżenicy oraz uczniowie naszej szkoły. Ideą przedsięwzięcia jest aktywizacja dzieci oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Całość imprezy uświetniły występy taneczne i teatralne. Podczas wydarzenia promowana była akcja Caritas pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

  Organizatorzy zapewnili również możliwość wypełnienia czasu wolnego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali  kartki świąteczne. Wyniki pracy były imponujące. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością. W nagrodę otrzymały filmy animowane „Stary i Nowy Testament” oraz „Rodzinę Pytalskich”, które przekazane zostały do biblioteki szkolnej.

  Uwieńczeniem imprezy była ZUMBA. Dzięki wspólnej zabawie nasi uczniowie  mieli okazję na nawiązywanie nowych znajomości.

  Ok. godz. 19.00 zmęczeni ale pełni wrażeń wrócili do  swoich domów.

   

  Mariola Rogowicz

  Bernadeta Badura

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
  ul. Sikorskiego 3
  89-310 Łobżenica
 • (067)2860019

Galeria zdjęć