• Zawisza Niebiescy

  Dnia 15 grudnia 2014r. próbna drużyna harcerska „Zawisza Niebiescy”, o godz. 13.40, przy pięknie przygotowanym stole, w świątecznej atmosferze, złożyła sobie nawzajem życzenia i podzieliła się opłatkiem. Następnie harcerze zaśpiewali wspólnie kolędy i zjedli przygotowany przez siebie poczęstunek. Z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia opiekun drużyny życzył harcerzom wiary, co góry przenosi  oraz nadziei, która nie gaśnie.

   

  Opiekun drużyny

  Beata Tomala

 • Klasa I w przychodni

  Dnia 4.12.2014 r – klasa Ib wraz z wychowawczynią I. Wiśniewską udała się do Przychodni Lekarza Rodzinnego „PRO – VITA” Izabelli Gruchalskiej w ramach realizowania tematyki zajęć i programu – współpracy z zakładami pracy. Głównym celem wizyty było szerzenie profilaktyki zdrowotnej wśród najmłodszych pacjentów, zapoznanie uczniów z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza, pielęgniarki i rehabilitantki.
  Dzieci spotkały się z pracownikami przychodni, zwiedziły gabinety: lekarski, zabiegowy i rehabilitacyjny. Z dużym zaciekawieniem słuchały jak lekarka i pielęgniarki opowiadały o swojej pracy. Następnie zaprowadzono nas na piętro przychodni gdzie mieści się rehabilitacja. Panie rehabilitantki pokazały uczniom gabinety i sprzęt używany podczas zabiegu oraz salę ćwiczeń.
  W dowód wdzięczności za tak miłe przyjęcie uczniowie pięknie podziękowali pracownikom przychodni wręczając im świąteczne stroiki. Sami zostali obdarowani naklejkami, broszurami. Panie poczęstowały uczniów cukierkami.

   

 • Warsztaty Matematyczne - "Matematyczna bombka"

  11.12.2014r. odbyły się warsztaty matematyczne "Matematyczna bombka" dla uczniów i rodziców klasy Va. Organizatorem była pani Lucyna Operman. Na samym początku zajęć uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje na temat okręgu i koła. Dowiedzieli się również jaka była historia bombki choinkowej. Wszyscy zaangażowali się w pracę a pomysłów na wykonanie ozdób nie zabrakło. W spotkaniu uczestniczyła pani Dyrektor i nauczyciele zespołu matematyczno - przyrodniczego, którzy również z zapałem wykonywali to przedświąteczne zadanie. Przygotowane ozdoby wzbogacą kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy.

  Lucyna Operman

 • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

  27 listopada dwunastu uczniów z kl. V- VI naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Organizatorem konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty.  Uczniowie rozwiązywali test konkursowy, który składał się  z zadań otwartych i zamkniętych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli 30 punktów na 40 możliwych a są to Adam Zawadzki i Michał Paulus –oboje z kl. VI c.
  Celem konkursu jest:
  - popularyzowanie wiedzy przyrodniczej wśród uczniów szkół podstawowych,
  -inspirowanie i rozwijanie zainteresowań,
  -motywowanie do poszerzania swoich wiadomości i umiejętności,
  -mobilizowanie do samodzielnej i systematycznej pracy,
  -podnoszenie poziomu stosowania wiedzy przyrodniczej.
  Merytorycznie konkurs obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w obowiązującej, w klasach 4-6 szkoły podstawowej, podstawie programowej kształcenia ogólnego przyrody.
  Do konkursu uczniów przygotowywała Pani Joanna Dombetzka.

   

 • Order Życzliwości

  21 października 2014r. odbył się konkurs na najciekawszy projekt Orderu Życzliwości. Przyznano następujące wyróżnienia:

  I miejsce Marcel Rzyduch klasa Ic

  II miejsce Jakub Badura klasa Ib

  III miejsce Edyta Brzezińska klasa IIIb oraz Zofia Kowalska klasa IIIa

   

  Wyróżnienia:

  Agata Klawiter klasa Ic

  Hubert Rzyduch klasa Ic

  Zuzanna Łassa klasa Ic

  Gratulujemy!

 • Nasza Julka

  SUKCESY JULII WŁAZIK

  • I MIEJSCE  W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH PŁYWACKICH LZS, CHODZIEŻ, 17.10.2014 ROKU;
  • III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH PŁYWACKICH LZS, CHODZIEŻ, 17.10.2014 ROKU;
  • III MIEJSCE W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁYWANIU FAMILY CUP 2014 WOJ. WIELKOPOLSKIE, KATEGORIA D/K, PIŁA, 8.11.2014 ROKU;
  • III MIEJSCE W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁYWANIU, SOPOT, 23 LISTOPADA 2014 ROKU,
 • Wiem gdzie mieszkam

  Dnia 12 listopada 2014r. troje uczniów z naszej szkoły: Kacper Kolas z kl. VI b, Marta Lewicka z kl. VI a i Piotr Konek z kl. VI a wzięło udział w Turnieju Wiedzy O Swoim Regionie: „WIEM GDZIE MIESZKAM” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Luchowie. Nasza drużyna stanęła w intelektualne szranki z drużyną z Luchowa, Wiktorówka oraz Dźwierszna. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe zadania, w czasie których uczniowie odpowiadali na pytania związane z naszą mała ojczyzną, rozpoznawali różne miejsca znajdujące się na terenie naszej gminy,  a nawet wykonywali piosenkę o Łobżenicy. Po bardzo wyrównanej rywalizacji uczniom z naszej szkoły udało się zająć zaszczytne II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. !!! Uczniów do turnieju przygotowały pani Teresa Dróbka, pani Marta Konsztowicz i pani Mariola Rogowicz.

   

 • „ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!”

  28 LISTOPADA 2014r. NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KAMPANI SPOŁECZNEJ BEZPIECZNY PRZEJAZD – „ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!” .TRWA ONA NIEPRZERWANIE OD 2005 ROKU.  PRZEZ PIERWSZE CZTERY EDYCJE OBEJMOWAŁA TYLKO MIESIĄCE LETNIE. OD 2009 ROKU KAMPANIA TRWA CAŁY ROK, NATOMIAST OD PAŹDZIERNIKA 2012 ROKU ZOSTAŁA ROZSZERZONA O ZAGADNIENIE WYPADKÓW ZWIĄZANYCH Z PRZECHODZENIEM PRZEZ TORY W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH.

  NADRZĘDNYM CELEM KAMPANI JEST KSZTAŁTOWANIE ZACHOWAŃ I UTRWALANIE POSTAW SPOŁECZNIE POŻĄDANYCH, PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI O ZAGROŻENIACH WYNIKAJĄCYCH Z NIEZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA PRZEJAZDACH I TERENACH KOLEJOWYCH. W KONSEKWENCJI DĄŻYMY DO OGRANICZENIA LICZBY WYPADKÓW NA PRZEJAZDACH KOLEJOWO-DROGOWYCH ORAZ TERENACH KOLEJOWYCH.

  KAŻDEGO ROKU NA PRZEJAZDACH DOCHODZI DO 200-250 KOLIZJI I WYPADKÓW, W WYNIKU KTÓRYCH GINIE KILKADZIESIĄT OSÓB. W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH MA MIEJSCE OKOŁO 300 WYPADKÓW ROCZNIE, W KTÓRYCH ŚMIERĆ PONOSI ŚREDNIO PONAD 200 OSÓB.

  BEZPIECZEŃSTWO NA PRZEJAZDACH I W REJONIE „DZIKICH PRZEJŚĆ” JEST WSPÓLNĄ SPRAWĄ WSZYSTKICH, KTÓRZY MOGĄ MIEĆ NA NIE WPŁYW: KOLEI, POLICJI, ADMINISTRACJI, SAMORZĄDÓW, ZARZĄDCÓW DRÓG, ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH ORAZ WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI.

  ZOBACZ https://www.youtube.com/watch?v=nP0yk2c_lyw

  http://www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dzieci/

   

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

  21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
  W naszej szkole co roku ten dzień również zostaje zaakcentowany. W tym dniu dzieci przychodzą do szkoły odświętnie ubrane, na  ubraniach mają przypięte serduszka ze swoim zdrobniałym imieniem.

  Podczas zajęć chodzi listonosz, który zbiera i roznosi „dobre wiadomości”. Uczniowie mogą skorzystać z okazji aby przeprosić, podziękować bądź pozdrowić swoich znajomych ze szkoły. W  tym dniu często używamy słów PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Dbamy o dobrą atmosferę w klasie i szkole. Pomagamy innym  i uśmiechamy się życzliwie.

  Przygotowana zostaje  gazetka na temat życzliwości zawierająca Kodeks Człowieka Życzliwego.
  W klasach przeprowadzamy wybory na najżyczliwszego:

  • ucznia
  • nauczyciela
  • pracownika szkoły

  Wyniki zostają zaprezentowane na stronie internetowej szkoły i w gazetce szkolnej.

  Organizujemy konkurs  na najciekawszy projekt orderu życzliwości. Gotowe prace zostają zaprezentowane a laureaci nagrodzeni na szkolnym apelu.

  Pamiętajcie, święto może trwać cały rok jeśli tylko zechcecie dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrym słowem.

 • Dzień Tolerancji

  Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi

  i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak

  o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka.„
  Jan Paweł II


   

  16 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tolerancji – dzień szacunku, akceptacji i uznania dla różnorodności kultur na świecie ,ale także niepełnosprawności. W naszej szkole Dzień Tolerancji wpisał się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Celem inicjatywy jest poruszyć w nas strunę wrażliwości, spojrzeć na innych z wyrozumiałością, a także nauczyć nas nie krzywdzić bliźniego słowem ani czynem. W tym roku szkolnym Dzień Tolerancji obchodzony był dnia 14 listopada 2014 roku w Centrum Profilaktyki Uzależnień w Łobżenicy, a jego organizatorkami były panie Mariola Rogowicz i Jolanta Kubicka. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli pensjonariusze z WTZ w Liszkowie, DPS-ów w Chlebnie i Dębnie wraz ze swoimi instruktorami. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Edward Starszak – przewodniczący rady miejskiej i dyrektor DPS-u w Chlebnie, pan Michał Daniel – pełnomocnik burmistrza do spraw profilaktyki uzależnień, pan Marek Połczyński – dyrektor GOOS-u oraz pani Irena Kachel – kierownik WTZ w Liszkowie. W pierwszej części spotkania kółko teatralne pod opieką pani Marioli Rogowicz i Zofii Łapińskiej przygotowało humorystyczne przedstawienie pt. „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi?”. W tytułowe postacie wcielili się Piotr Konek oraz Weronika Smętek. W pozostałych rolach wystąpili: narratorzy – Aleksandra Skrzypczyńska i Hubert Fąs, Baba Jaga albo Dziad – Marta Lewicka, żona-Dominika Biniak, drwal – Łukasz Surma, jagódki -Piotr Arndt, smok- Paweł Konek, kaktus-Jacek Tadych, wilk-Łukasz Grzegorek. Ale to nie koniec… Nadszedł czas na umiejętności artystyczne i muzyczne naszych gości, którzy jak zawsze nas nie zawiedli i przygotowali fantastyczne show. Publiczność nagrodziła wykonawców owacją na stojąco i gromkimi, długimi brawami. Obchody Dnia Tolerancji zakończyły się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów oraz wspólną zabawą. Chwile spędzone w tak miłym towarzystwie na długo zapiszą się w pamięci uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Łobżenicy.

  Zofia Łapińska

   

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   

  12 listopada 2014 r. w tzw. „Kwadracie” uczniowie klas piątych i zespół wokalny przedstawili utwory związane z walką o niepodległość z elementami krajeńskimi. Zaprezentowano utwory Cypriana Kamila Norwida, Edmunda Osmańczyka, Ludwika Wiszniewskiego, Tadeusza Kubiaka
  i Fryderyka Chopina…

  Społeczność szkolna uczestniczyła w akademii poświęconej 96 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem państwa a zakończyliśmy Hymnem Krajny. Scenariusz i scenografię przygotował pan Krzysztof Poznań, oprawę muzyczną pani Marta Konsztowicz. Dziękuję nauczycielom, którzy pomogli w realizacji programu.

 • Dzień Niepodległości

  NIEPODLEGŁOŚĆ

  Spośród słów używanych nieczęsto,tłumnie dzisiaj na place wybiegło

  słowo piękne, jak honor i męstwo,
  słowo, które brzmi – niepodległość.
   
  Niepodległość to brąz na cokołach,
  lecz na co dzień – mówiąc po prostu
  polski dom
  , polski las, polska szkoła,
  polska władza i polski Kościół.
   
  Ono znaczy – bez strachu spać.
  Ono znaczy – spokojnie się budzić,
  kochać, śmiać się i pewnie trwać
  – w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

  Marcin Wolski

  Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami:

  Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)

   
   
 • Jesienne Spotkanie z Poezją

    Jesień od zawsze była natchnieniem dla wielu poetów, kompozytorów, malarzy, twórców. Cieszy nas swym bogactwem barw i nasyceniem kolorów, rozpiętością emocji, jakimi  porusza struny naszych serc. Od beztroskiej radości, jaką wywołuje spacer po dywanie szeleszczących liści, czy widok soczyście uśmiechających się do nas jabłek do… jesiennej zadumy, pytającego o sens życia i istotę przemijania spojrzenia w bezkresną, zamgloną, jesienną dal… I brzmiące corocznie tak samo pięknie - nieśmiertelne, bo prawdziwe słowa Jana Twardowskiego Spieszmy się kochać ludzi…- Wszystko to, cały głęboki sens i urok jesieni  był inspiracją do zorganizowania przez nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy panie: Ewelinę Wojciechowską, Teresę Dróbkę i Mariolę Rogowicz Jesiennego Spotkania z Poezją. Odbyło się ono 6 listopada 2014 roku o godzinie 16.00 w sali Centrum Profilaktyki Uzależnień w Łobżenicy.

    W ramach Spotkania rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Jak nie kochać jesieni…” (T. Wywrocki). Piętnaściorga uczestników Konkursu, uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. KEN w Łobżenicy recytowało wiersze o jesieni autorów takich jak: Leopold Staff, Jan Brzechwa, Ewa Szelburg – Zarembina, Jerzy Liebert, Zofii Dąbrowskiej. W odpowiedni nastrój wprawiła wszystkich zgromadzonych gości oraz uczniów przygotowana jesienna scenografia: zapalone świece, szeleszczące, suche liście na scenie       i jesienne bukiety.

     Konkursowym recytacjom uważnie przysłuchiwała się Komisja Oceniająca, którą zaszczyciły swoją obecnością: p. Lucyna Barabasz, p. Ewa Kaczmarek, p. Małgorzata Szcześniak. Po zakończeniu części konkursowej jury wybrało się na obrady, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Czas wymiany spostrzeżeń, wrażeń         i refleksji, wywołanych nastrojem i atmosferą wieczoru, umiliły nastrojowe dźwięki poezji śpiewanej w wykonaniu Starego Dobrego Małżeństwa, Magdy Umer, Czesława Niemena         i Grażyny Łobaszewskiej.

    Ogłoszenie wyników Konkursu Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiktorówku - p. Ewa Kaczmarek poprzedziła słowami podkreślającymi istotę obcowania ze Słowem Poezji, które najpierw trzeba zrozumieć sercem, by dopiero przystąpić do trudnego zadania, jakim jest recytacja utworu poetyckiego. Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

  I miejsce – Patryk Blechacz kl.Vb

  II miejsce – Marta Łańska kl. IVb

  III miejsce – Weronika Smętek kl. VI a

  Wyróżnienie – Bartosz Budziewicz kl. IV b

  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe - tomiki poezji, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                Ewelina Wojciechowska

 • II Konkurs Pięknego Czytania

  30 października 2014r. odbył się II Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV-VI, którego organizatorem była Mariola Rogowicz. Celem konkursu było; doskonalenie umiejętności płynnego, poprawnego i wyrazistego czytania, wdrażanie do postrzegania literatury jako źródła przeżyć, podnoszenie kultury języka poprzez wzbogacanie słownictwa, wyrabianie opanowania i odwagi występowania przed publicznością oraz wykorzystania rywalizacji w osiąganiu coraz lepszych wyników. Konkurs składał się z dwóch etapów.

  W pierwszym klasowym poloniści wyłonili dwie osoby z każdej klasy. W etapie szkolnym każdy uczestnik prezentował własną interpretację wylosowanego utworu literackiego. Ocenie podlegały: zgodność z tekstem, płynność czytania, przestrzeganie znaków przestankowych, dostosowanie tempa czytania do treści oraz nastroju utworu oraz właściwa intonacja.Jury w składzie: Teresa Dróbka, Ewelina Wojciechowska oraz Alicja Smoguła przyznało następujące miejsca: I-miejsce Marta Łańska z klasy IVb, II-miejsce Patryk Blechacz z klasy V b, III- miejsce Weronika Skiera z klasy V c oraz wyróżnienie dla Piotra Smolarza z klasy IV b. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci otrzymali również nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej    im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy, która była także fundatorem poczęstunku. Fundatorem nagrody dla osoby wyróżnionej była pani Alicja Smoguła.

  Wszystkim Laureatom Serdecznie gratuluję !!!

   

  Mariola Rogowicz

 • SKO

  29 października 2014 roku odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący Szkolną Kasę Oszczędności, a jego organizatorem była pani Zofia Łapińska. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do systematycznego oszczędzania, rozwijanie umiejętności plastycznych i rozpowszechnianie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów. W konkursie wzięło 9 uczniów klas II i III: Oliwia Gaca, Filip Rogowicz, Nikola Bruska, Zuzanna Grzybowska, Kacper Zdręka, Marta Pufal, Maja Lancucka, Eliza Laskowska, Wiktoria Kołodziej. Komisja w składzie: Iwona Wiśniewska, Elzbieta Blechacz, Anna Kloska przyznała następujące miejsca: I m-ce W. Kołodziej z klasy III a, II m-ce Filip Rogowicz z klasy II a, III m-ce Maja Lancucka z klasy II c, wyróżnienie – Kacper Zdręka z klasy II b. Nagrody zostaną ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Łobżenicy. Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratuluję.

  ,

   

  Zofia Łapińska

 • ŁOBŻENICA CZYTA DZIECIOM

  27 października miała miejsce X edycja akcji czytelniczej „Łobżenica czyta dzieciom”. Inspiracją do zorganizowania spotkania był  obchodzony 25 października Dzień Kundelka. Celem akcji było popularyzowanie głośnego czytania, rozwijanie języka , pamięci i wyobraźni dzieci oraz ćwiczenie koncentracji. W związku z Dniem Kundelka organizatorka akcji Mariola Rogowicz zaproponowała zaproszonym gościom do przeczytania książkę Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”. O pieskach dla uczniów klas I-III czytali: pani Katarzyna Korycka-Walasiak przewodnicząca Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz pan Leszek Glapiak - lekarz weterynarii. Pomimo, iż czytana książka już jakiś czas temu trafiła na półkę biblioteki szkolnej nasi goście odkryli na nowo przed dziećmi zabawne przygody pięciu szczeniąt. Przy okazji spotkania znacznie wzrosła wiedza łobżenickich uczniów o pracy weterynarza, a to za sprawą pana Leszka, który przyniósł ze sobą torbę wypełnioną różnymi akcesoriami weterynaryjnymi. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się prezentowanemu sprzętowi. Zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość z ochotą odpowiadał. Z kolei pani Katarzyna omówiła prezentację multimedialną „Jak dbamy o psa?” Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w jej wypowiedź dodając swoje doświadczeniai spostrzeżenia. Dzieci z pewnością tak interesujące spotkanie zapamiętają na długo, a rady gości co do opieki nad psem wezmą głęboko do serca i wcielą w życie codzienne. Mnie jako organizatora akcji cieszy fakt, iż jeszcze tego samego dnia wszystkie „Pięciopsiaczki” zostały wypożyczone z biblioteki szkolnej i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że to za sprawą pani Katarzyny i pana Leszka.

   

  Mariola Rogowicz

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość jest bardzo ważna, gdyż nauczycielowi-bibliotekarzowi zależy, aby pierwsza wypożyczona książka na długo została zapamiętana. W tym roku miała ona  miejsce dnia 28 października Specjalnie na tę okazję kółko teatralne pod opieką pani Marioli Rogowicz i Zofii Łapińskiej przygotowało inscenizację. W przedstawieniu wystąpili  uczniowie klas czwartych: Aleksandra Lewandowska – Koszałek Opałek, Weronika Kowalska -Pinokio, Maksymilian Balicki –Król Czytelnik, Aleksandra Łuczak – Królowa Książka, Monika Ziarnik, Amelia Brzezińska, Weronika Kowalska - krasnoludki.  Pierwszoklasiści w obecności starszych koleżanek i kolegów, wychowawczyni oraz pani dyrektor Renaty Grochowskiej i pani wicedyrektor Marzeny Bijowskiej uroczyście złożyli obietnice, że będą wiernymi przyjaciółmi biblioteki, będą szanować książki i o nie dbać.  Aby potwierdzić ważność ślubowania, dzieci odcisnęły swoje paluszki pod tekstem. Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników przez panią Mariolę Rogowicz przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka książką. Po złożonej przysiędze i uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładkę do książki. Kulminacyjnym punktem uroczystości była wizyta w szkolnej bibliotece, gdzie uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli książkę.

  Zofia Łapińska i Mariola Rogowicz

 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  27 października 2014 roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych, propagowanie kultury danego obszaru językowego oraz uświadomienie roli języków obcych w rozwijającej się Europie.  Organizatorkami imprezy szkolnej były nauczycielki języków obcych: pani Zofia Łapińska, pani Aleksandra Łubniewicz oraz pani Beata Tomala.  W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy V a i VI c w kilku scenkach zaprezentowali zalety znajomości języków obcych w życiu codziennym. Następnie udaliśmy się na „wycieczkę” do Anglii i Niemczech, podczas której poznaliśmy kilka ciekawych faktów na temat kultury, tradycji, historii, zabytków i samych mieszkańców tych krajów. W czasie programu artystycznego mogliśmy wysłuchać kilku znanych utworów zespołu The Beatles w wykonaniu uczniów pod opieką pani Marty Konsztowicz. Mile także zaskoczyli nas uczniowie pod opieką pani Joanny Nowicz , którzy zaprezentowali piosenkę w języku niemieckim „Bruder Jacob”. Ale to nie koniec emocji… Dziewięcioro uczestników przystąpiło do quizu kulturoznawczego na temat Anglii i Niemczech. Walka była zacięta, aż w końcu ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VI c: Michał Paulus, Adam Zawadzki i Natalia Pochowska, którzy wykazali się ogromną wiedzą.  Na drugim miejscu uplasowali się przedstawiciele klasy VI b w składzie: Kacper Kolas, Anna Łuczak i Michał Pikulik, a na trzecim miejscu uczniowie klasy VI a: Piotr Arndt, Milena Siuda, Dominika Biniak. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. W czasie obchodów Dnia Języków Obcych mogliśmy podziwiać stoiska, gdzie zaprezentowane zostały rekwizyty, stroje oraz specjały charakterystyczne dla danego państwa. Dzień Języków Obcych w naszej szkole stworzył możliwość nauki poprzez świetną zabawę. Z pewnością warto, aby wpisał się nas stałe do kalendarza imprez szkolnych.

  Zofia Łapińska

 • Drużyna harcerska

  Dnia 27 października 2014 r. zastęp harcerski „Zawisza Niebiescy” wraz z drużynową Beatą Tomala udał się na pobliski cmentarz w Łobżenicy, aby uporządkować zaniedbane groby. Harcerze wykazali się sumiennością podczas prac porządkowych oraz starali się zrozumieć jak ważny jest dzień „Wszystkich Świętych”, do którego się przygotowujemy.

   

  Beata Tomala

 • Caritas na cmentarzu

  Na cmentarzach można było  zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającej  się Uroczystości Wszystkich Świętych. Wiele osób odwiedzających swoich  bliskich sprzątało groby, zapalało znicze, stawiało kwiaty,by w ten sposób  oddać cześć swoim najbliższym, a także uczcić ich pamięć. Warto zwrócić uwagę, że wiele grobów na cmentarzach jest opuszczonych i  zaniedbanych. W związku z tym na cmentarzu parafialnym w Łobżenicy  wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej im. KEN wraz ze  swoimi opiekunami przyłączyli się do corocznej akcji porządkowania tych  grobów . Inicjatywa ta znalazła wielkie uznanie mieszkańców parafii.  Dzieci zapowiedziały, że to przedsięwzięcie znajdzie stałe miejsce w  kalendarzu wolontariatu.
  Bernadeta Badura
  Mariola Rogowicz

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
  ul. Sikorskiego 3
  89-310 Łobżenica
 • (067)2860019

Galeria zdjęć