• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

  „Jak to dawniej było każdy z Was pamięta,

  bo cząstka historii w rodzinie zamknięta.

  Babcia ciasto piecze, wesoło zagada,

  o rodzinnych dziejach wnukom opowiada.

  A kochany dziadek w bujanym fotelu,

  pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu.

  Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba:

  babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da.

  Dziś Wam dziękujemy nasi Przyjaciele

  Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

   

  Są takie dwa dni w roku, w których obdarzamy dowodami miłości i szacunku babcie i dziadków. To z nimi kojarzą się nam najmilsze chwile z dzieciństwa i to właśnie dzięki nim stajemy się w pełni prawdziwymi osobami. Babcie i dziadkowie  zawsze służą dobrą radą, otaczają nas miłością, pomagają w codziennych trudach, rozpieszczają i zapewniają rozrywki. Dlatego najwyższy czas by na chwilę zatrzymać się w tym zabieganym świecie i wyrazić słowa wdzięczności swoim dziadkom i babciom. Aby im podziękować za miłość, dobro i ciepłe słowo uczniowie klas I-III zaprosili bacie i dziadków do szkoły na specjalnie dla nich przygotowaną uroczystość W poszczególnych klasach dzieci prezentowały program przeplatany wierszami, tańcem i piosenkami. Podczas występów najmłodszych nie obyło się bez braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych  samodzielnie przez ich wnuczęta. Po programie artystycznym goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Nastał więc czas na chwile wspomnień, refleksji i  miłej pogawędki. Szczególne wyrazy uznania należą się wychowawcom uczniów klas I-III za przygotowanie wspaniałych i pełnych wrażeń uroczystości.

  Zofia Łapińska

 • Konkursy Wojewódzkie

  Pod koniec listopada uczniowie klas V i VI wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, Matematycznego i Humanistycznego pod patronatem Wielkopolskiego Kurator Oświaty. Celem konkursów jest popularyzowanie i podnoszenie poziomu wiedzy matematycznej, przyrodniczej i polonistycznej, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań, mobilizowanie do samodzielnej i systematycznej pracy. Uczniowie rozwiązywali test konkursowy, który składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Chcąc przejść do kolejnego etapu należało zdobyć minimum 30 punktów na 40 możliwych. Do etapu rejonowego z części przyrodniczej zakwalifikowali się uczniowie klasy VI c: Michał Paulus i Adam Zawadzki, a z części matematycznej: Aurelia Sass, Adam Zawadzki, Michał Paulus z klasy VI c i Dominika Bilicka z klasy VI a. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursów i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursów uczniów przygotowywała pani Joanna Dombetzka, pani Jolanta Kubicka, pani Marzena Bijowska i pani Teresa Dróbka.

 • „Witaj Święta Dziecino”

  Dnia 15 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się koncert edukacyjny pt. „Witaj Święta Dziecino”, który poprowadził pan Maciej Drapiński wraz ze swoimi asystentami z Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W związku z obchodami 200 rocznicy urodzin Oskara Kolberga koncert świąteczny zabrzmiał „na ludową nutę”. Nie zabrakło opowieści wigilijnej, zwyczajów, tradycji świątecznych i adwentowych, pięknych polskich pastorałek i kolęd, które wspólnie zaśpiewano z dziećmi i wychowawcami. Uczniowie łobżenickiej podstawówki zawsze chętnie uczestniczą w żywej lekcji muzyki .

 • Jasełka

  „Jezus się rodzi właśnie dla Ciebie, i chce byś przyjął Go w białym Chlebie.
  Nie znajdziesz Go na zakupach, w Internecie, nie napiszą o Nim w kolorowej gazecie.
  Nie pokażą Go telewizyjne reklamy ani wiadomości,
  a On jest Źródłem Prawdy, Dobra i Miłości”.

  Święta Bożego Narodzenia otacza szczególna aura, której wszyscy oczekujemy przez cały okres adwentu. Wyjątkowość tych Świąt polega na tym, że pozwalamy, by w trakcie ich trwania czas płynął wolniej w gronie najbliższych, bez pośpiechu i hałasu codzienności, a wszystkie spory, kłopoty i problemy „idą w zapomnienie”. W Szkole Podstawowej w Łobżenicy świątecznie zrobiło się już 19 grudnia. W tym dniu odbyły się spotkania opłatkowe uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach. W naszej szkolnej rodzinie łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Zwieńczeniem spotkania były Jasełka pt. „W poszukiwaniu prawdy” przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem pani Marioli Rogowicz i pani Bernadety  Badura. Główną bohaterką inscenizacji była Jagoda Stuba, która poszukując ducha świąt Bożego Narodzenia kolejno spotykała się z internautą, redaktorem i sprzedawczynią ozdób świątecznych. Jednak istotę Świąt Bożego Narodzenia odkryła dopiero w spotkaniu z grupą dzieci przedstawiających jasełka. Dopiero oni uświadomili ją o istocie i wartości Świąt Bożego Narodzenia. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i piosenkami świątecznymi. Obsadę tegorocznych Jasełek tworzyli:. Oprawę muzyczną przygotowała pani Marta Konsztowicz wraz z zespołem muzycznym „Wiolinki”. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, piękna scenografia i doskonała oprawa muzyczna zaowocowała wspaniałym spektaklem, które wywarło duże wrażenie na widzach.


   

   

 • Gminny konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową

  Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko czas przygotowań świątecznych, ale także okres konkursów plastycznych, których tematyka związana jest z różnymi symbolami świątecznymi. Uczniowie łobżenickiej podstawówki wzięli udział w „Gminnym konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury Kwadrat w Łobżenicy. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI zaszczytne I miejsce zajęła uczennica klasy V c Aleksandra Kachel. Wyróżnienie przyznano Hubertowi Rogowiczowi i Bartkowi Żarek  z klasy V c oraz Dawidowi Iwanek z klasy V a. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się dnia 4 grudnia 2014 roku. Kolejnym konkursem, w którym dzieci z naszej szkoły chętnie wzięły udział był „Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Na pierwszym miejscu uplasował się Kacper Zytyrus z kl. V a, a II miejsce zajęła Agnieszka Kachel z kl. V c. Z kolei Dawid Iwanek z kl. V a zajął III miejsce.Wśród wyróżnionych znaleźli się Martyna Bryś z kl. V b, Julia Włazik z kl. V a i Jakub Pisula z kl. V c. Opiekunem wyżej wymienionych konkursów była pani Leonarda Surig.

 • Matematyka jest wszędzie

  Uczniowie doskonale znają rolę matematyki w życiu codziennym dlatego chętnie uczestniczyli w konkursie plastycznym "Matematyka jest wszędzie". Prezentując swoje prace wykazali się wyjątkową pomysłowością. Wyrównany poziom prac sprawił, że komisja miała spory problem z wyłonieniem zwyciezcy. Po długich obradach ustaliła, że:

  I miesjce zajął Tomasz Stuba z klasy 6a

  II miejsce zająła Weronika Cybulska z klasy 6b

  III miejsce zajął Jakub Ziarek z klasy 6b

  Przyznano również wyróżnienia dla:

  Anny Łuczak z klasy 6b

  Mikołaja Budnika z klasy 6c

  oraz Hanny Cybulskiej z klasy 6b.

  Serdecznie gratulujemy

  Leonarda Surig

   Lucyna Operman

   

 • TAK POMAGAM

  W połowie grudnia 2014 roku Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole  
  Podstawowej w Łobżenicy włączyło się czynnie w Ogólnopolską Akcję Zbiórki  
  Żywności „Tak, pomagam!”. Dzięki życzliwości właścicieli wolontariusze  
  zbierali produkty z długim terminem ważności w dwóch sklepach  „U  
  Małgorzaty” w Luchowie oraz „Smakosz” w  Łobżenicy. Zebrano 202  kg  
  żywności.
  Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych tkj. : cukier,  
  makaron, ryż, mąka, olej, konserwy, herbata, słodycze, aby przygotować  
  paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących wsparcia.
  Po zakończonej akcji  produkty włożone zostały do  paczek, które zostały  
  przekazane szesnastu  rodzinom  .  Dzięki wolontariuszom oraz ludziom  
  dobrej woli  wiele rodzin zostało uszczęśliwionych.
  Bernadeta Badura
  Mariola Rogowicz

 • Bezpieczeństwo ze św. Mikołajem

  „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” to akcja cykliczna organizowana już  
  po raz 6 przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzka Policji  
  w Bydgoszczy. Akcja odbyła  się w Hali Widowiskowo – Sportowej Łuczniczka  
  w Bydgoszczy 16 grudnia 2014r. Ideą przedsięwzięcia jest aktywizacja  
  dzieci dotkniętych ubóstwem i różnego rodzaju dysfunkcjami oraz  
  zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonej  z edukacją na  
  temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. W akcji  
  wzięło udział około 4 tys. dzieci . Również tego roku wolontariusze SKC  
  przy Szkole Podstawowej w Łobżenicy byli uczestnikami tego wydarzenia .  
  Organizatorzy przygotowali ciekawy program artystyczny. Za pomocą  
  konwencji bajkowej bohaterzy przekazów edukacyjnych, w których wcielili  
  się policjanci  przestrzegali  dzieci przed niebezpieczeństwem oraz  
  zagrożeniami dnia codziennego. Całość imprezy uświetniły występy taneczne  
  i teatralne. Podczas wydarzenia promowana była  akcja Caritas pod hasłem  
  "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieci.

  Bernadeta Badura
  Mariola Rogowicz

 • SUKCES JULKI WŁAZIK

  SUKCES  JULKI WŁAZIK

  III MIEJSCE  W MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  W PŁYWANIU Z OKAZJI MIKOŁAJEK ,

   ZŁOTÓW 2014-12-06

 • Najlepsze życzenia

  Dziś anioły latają po niebie i ogłaszają Boże Narodzenie. A gdy gwiazdka betlejemska zabłyśnie, to życzenia spełni wszystkie. Życzymy wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia i miłości, a to wszystko resztę wynagrodzi.

   

   

   

 • Konkurs Pięknego Czytania Utworów o Tematyce Bożonarodzeniowej

  Tradycją naszej szkoły jest Konkurs Pięknego Czytania Utworów o Tematyce Bożonarodzeniowej, który zorganizowano już po raz dziesiąty dnia 11 grudnia 2014 roku. Celem konkursu było zarówno doskonalenie i sprawdzenie umiejętności czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, jak i wprowadzenie uczniów w świąteczny nastrój. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas II i III, a jego organizatorkami były panie Anna Klóska i Iwona Wiśniewska. Zadaniem dzieci było przeczytanie jednego utworu o tematyce bożonarodzeniowej. Jury w składzie pani Ewelina Wojciechowska, pani Aldona Chwaliszewska i pani Marzena Bijowska wyłoniło laureatów. Na poziomie klas II zwycięzcami zostali: Zuzanna Grzybowska z kl. II b, Nikola Bruska z kl. II a, Marta Pufal z kl. II c. Z kolei wśród trzecioklasistów najlepszymi okazali się: Szymon Ziarnik z kl. III a, Sandra Brauer z kl. III b i Róża Nowak z kl. III a. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

  Zofia Łapińska

 • Warsztaty Matematyczne - "Matematyczna bombka"

  11.12.2014r. odbyły się warsztaty matematyczne "Matematyczna bombka" dla uczniów i rodziców klasy Va. Organizatorem była pani Lucyna Operman. Na samym początku zajęć uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje na temat okręgu i koła. Dowiedzieli się również jaka była historia bombki choinkowej. Wszyscy zaangażowali się w pracę a pomysłów na wykonanie ozdób nie zabrakło. W spotkaniu uczestniczyła pani Dyrektor i nauczyciele zespołu matematyczno - przyrodniczego, którzy również z zapałem wykonywali to przedświąteczne zadanie. Przygotowane ozdoby wzbogacą kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy.

  Lucyna Operman

 • Bożonarodzeniowy Anioł

  Uczniowie łobżenickiej podstawówki wzięli udział w V już edycji międzypowiatowego i I  edycji międzywojewódzkiego konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowy Anioł”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Wiktorówku. Do konkursu zgłoszono ponad 300 prac z 51 szkół. Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I-III, klasy IV-VI i gimnazjum. Jury, w składzie ks. Kanonik Karol Glesmer, ks. rektor Kazimierz Świderski- proboszcz parafii NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej, p. Zdzisława Bosak- radna powiatu w Pile, p. Alicja Smoguła- pracownik GCK w Łobżenicy, p. Eugeniusz Starszak- malarz, fotograf oraz p. Henryka Kalita- nauczyciel plastyki w SP w Wiktorówku, nie miało łatwego zadania wybierając najpiękniejsze anioły. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się prace naszych uczniów. W kategorii klas I-III Artur Dzik zajął III miejsce, Marta Pufal otrzymała nagrodę  Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy, a w kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymał Hubert Rogowicz. Dnia 12 grudnia br. w SP w Wiktorówku w miłej i przedświątecznej atmosferze odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. Opiekunami konkursu w naszej szkole były pani Leonarda Surig i Anna Adamik.

 • Mikołajki

  5 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Jest to szczególny dzień w roku i zawsze czekamy na niego z niecierpliwością. Już od samego rana w klasach pojawili się pomocnicy św. Mikołaja, którzy rozdawali słodkie upominki. Następnie uczniowie z kółka teatralnego pod opieką pani Marioli Rogowicz i Zofii Łapińskiej zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt. „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi?”. W tytułowe postacie wcielili się Piotr Konek oraz Weronika Smętek. W pozostałych rolach wystąpili: narratorzy – Aleksandra Skrzypczyńska i Hubert Fąs, Baba Jaga albo Dziad – Marta Lewicka, żona-Dominika Bilicka, drwal – Łukasz Surma, jagódki  -Piotr Arndt i Mateusz Senska, smok- Paweł Konek, kaktus-Jacek Tadych, wilk-Łukasz Grzegorek. Oprawę muzyczną przygotowała pani Marta Konsztowicz wraz z zespołem muzycznym „Wiolinki”. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Jaka szkoda, że następne Mikołajki dopiero za rok!

 • Światełko Betlejemskie

  18 grudnia 2014 r. delegacja z próbnej drużyny harcerskiej „Zawisza Niebiescy” uczestniczyła w wieczornicy zorganizowanej przez drużynową Lidię Troczyńską w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku. Celem spotkania było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju.  Każda z drużyn przejęła Światełko, aby następnie dalej przekazywać je innym ludziom. Jest ono symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei- tradycyjnie stawiane jest na stole wigilijnym. Tegorocznym przesłaniem betlejemskim, które również otrzymała nasza drużyna jest „Pokój jest w nas”. Delegacje miały możliwość obejrzeć prezentację o historii Betlejemskiego Światełka Pokoju, zaśpiewać wspólnie kolędy i złożyć sobie życzenia świąteczne.

  Opiekun drużyny

  Beata Tomala

 • Zawisza Niebiescy

  Dnia 15 grudnia 2014r. próbna drużyna harcerska „Zawisza Niebiescy”, o godz. 13.40, przy pięknie przygotowanym stole, w świątecznej atmosferze, złożyła sobie nawzajem życzenia i podzieliła się opłatkiem. Następnie harcerze zaśpiewali wspólnie kolędy i zjedli przygotowany przez siebie poczęstunek. Z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia opiekun drużyny życzył harcerzom wiary, co góry przenosi  oraz nadziei, która nie gaśnie.

   

  Opiekun drużyny

  Beata Tomala

 • Klasa I w przychodni

  Dnia 4.12.2014 r – klasa Ib wraz z wychowawczynią I. Wiśniewską udała się do Przychodni Lekarza Rodzinnego „PRO – VITA” Izabelli Gruchalskiej w ramach realizowania tematyki zajęć i programu – współpracy z zakładami pracy. Głównym celem wizyty było szerzenie profilaktyki zdrowotnej wśród najmłodszych pacjentów, zapoznanie uczniów z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza, pielęgniarki i rehabilitantki.
  Dzieci spotkały się z pracownikami przychodni, zwiedziły gabinety: lekarski, zabiegowy i rehabilitacyjny. Z dużym zaciekawieniem słuchały jak lekarka i pielęgniarki opowiadały o swojej pracy. Następnie zaprowadzono nas na piętro przychodni gdzie mieści się rehabilitacja. Panie rehabilitantki pokazały uczniom gabinety i sprzęt używany podczas zabiegu oraz salę ćwiczeń.
  W dowód wdzięczności za tak miłe przyjęcie uczniowie pięknie podziękowali pracownikom przychodni wręczając im świąteczne stroiki. Sami zostali obdarowani naklejkami, broszurami. Panie poczęstowały uczniów cukierkami.

   

 • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

  27 listopada dwunastu uczniów z kl. V- VI naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Organizatorem konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty.  Uczniowie rozwiązywali test konkursowy, który składał się  z zadań otwartych i zamkniętych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli 30 punktów na 40 możliwych a są to Adam Zawadzki i Michał Paulus –oboje z kl. VI c.
  Celem konkursu jest:
  - popularyzowanie wiedzy przyrodniczej wśród uczniów szkół podstawowych,
  -inspirowanie i rozwijanie zainteresowań,
  -motywowanie do poszerzania swoich wiadomości i umiejętności,
  -mobilizowanie do samodzielnej i systematycznej pracy,
  -podnoszenie poziomu stosowania wiedzy przyrodniczej.
  Merytorycznie konkurs obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w obowiązującej, w klasach 4-6 szkoły podstawowej, podstawie programowej kształcenia ogólnego przyrody.
  Do konkursu uczniów przygotowywała Pani Joanna Dombetzka.

   

 • Order Życzliwości

  21 października 2014r. odbył się konkurs na najciekawszy projekt Orderu Życzliwości. Przyznano następujące wyróżnienia:

  I miejsce Marcel Rzyduch klasa Ic

  II miejsce Jakub Badura klasa Ib

  III miejsce Edyta Brzezińska klasa IIIb oraz Zofia Kowalska klasa IIIa

   

  Wyróżnienia:

  Agata Klawiter klasa Ic

  Hubert Rzyduch klasa Ic

  Zuzanna Łassa klasa Ic

  Gratulujemy!

 • Nasza Julka

  SUKCESY JULII WŁAZIK

  • I MIEJSCE  W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH PŁYWACKICH LZS, CHODZIEŻ, 17.10.2014 ROKU;
  • III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH PŁYWACKICH LZS, CHODZIEŻ, 17.10.2014 ROKU;
  • III MIEJSCE W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁYWANIU FAMILY CUP 2014 WOJ. WIELKOPOLSKIE, KATEGORIA D/K, PIŁA, 8.11.2014 ROKU;
  • III MIEJSCE W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁYWANIU, SOPOT, 23 LISTOPADA 2014 ROKU,
strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
  ul. Sikorskiego 3
  89-310 Łobżenica
 • (067)2860019

Galeria zdjęć